Tallinna kõige hullemas seisus olevatest tänavatest parandatakse vaid kaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Sille Annuk, PM/scanpix Baltics

Tallinna linna selle ja järgmise aasta eelarvesse on planeeritud nende tänavate parandustööd, mille suhtes linnaelanikud kõige rahulolematud on.

Autogeenius küsis oma lugejatelt, milliste Tallinna tänavatega nemad kui liiklejad kõige vähem rahul on, arvestades tänavakatte seisukorda ning vastuseks saime järgmise loetelu: Valgevase, Türi, Betooni, Paljassaare tee, Laki, Kesk-Sõjamäe ja Väike-Sõjamäe, Mäepealse ja Tähetorni.

Loetletud nimekirjast lähevad remonti ainult Valgevase ja Türi tänav, kusjuures Valgevase remont oleks pidanud algama juba 2017. aastal. Teiste tänavate puhul tegeletakse 2018. aastal alles projekteerimise ja planeerimisega.

“Tallinna linna 2018. aasta eelarves on planeeritud eelarvelised vahendid Valgevase tänava taastusremondi teostamiseks, Türi tänava rekonstrueerimistööde teostamiseks, Kesk-Sõjamäe ja Väike-Sõjamäe rekonstrueerimise projektdokumentatsioonide koostamiseks, Raja tänava lõigus Akadeemia tee kuni Üliõpilaste tee (koos Mäepealse tänava lõigu Mäealuse – Raja tänavatega) rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostamiseks ja Tähetorni tänav (lõigus Paldiski maantee – Kadaka tee) rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostamiseks,” loetles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Kesk-Sõjamäe, Väike-Sõjamäe, Raja, Mäepealse ja Tähetorni tänavate rekonstrueerimistöödega on planeeritud alustada 2019. aastal.

Abilinnapea sõnul kavandatakse Betooni ja Laki tänavate rekonstrueerimistööd lähiaastatel ellu viia koostöös piirkonna ettevõtetega.

Betooni tänava, Betooni põigu ning Paneeli tänava osas on Tallinna Kommunaalameti tellimusel värskelt valminud eskiislahendus, mille alusel on võimalik kaasfinantseerimise kokkulepete saavutamisel alustada rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostamisega.

“Paljassaare tee rekonstrueerimine lõigus Kopli tänav – Paljassaare põik teostatakse lähiaastatel piirkonnas toimuvate arendustöödega. Tallinna Kommunaalamet on vastavad teede ja tehnovõrkude arenduse lepingud piirkonna arendajatega sõlminud,” lausus Klandorf.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.