Tallinna väikese ringtee ehitus võib vaidlustamise tõttu venida

Foto: transpordiamet

Transpordiameti teatel kaebasid kavandatava Tallinna väikese ringtee projekti aluseks olevad projekteerimistingimused kohtusse ärikinnisvara arendus- ja haldusettevõte Mave Varahalduse OÜ ja eraisik.

Tallinna ja Rae valla piiril kulgev väike ringtee on tõsisemalt plaanis olnud viimased kümmekond aastat ja kuigi nüüd ollakse sellele lähemal kui kunagi varem, jääb projekt esialgu kohtuskäigu tõttu venima. Transpordiameti pressiesindaja Erki Varma ütles ERR-ile, et väikese ringtee projektlahendus on küll sisuliselt valmis, kuid projekti aluseks olevad projekteerimistingimused on kahe puudutatud osapoolega jõudnud kohtusse.

“Kuivõrd asjas ei ole toimunud avalikku kohtuistungit ja meil pole jõustunud kohtuotsust, ei saa me kommenteerida ka vaidluse sisu või prognoosida selle kestvust,” ütles Varma BNS-ile.

Ta möönis, et ringtee ehituse alguskuupäev oli ebaselge ka enne kohtumenetluse algust, kuna valitsuse teehoiukavas aastani 2026 selle jaoks raha eraldatud pole. “Ehituse algus sõltub teehoiuks eraldatud vahenditest. Teehoiukava kehtestab Vabariigi Valitsus ja kehtivas kavas seda tõepoolest ei ole,” nentis transpordiameti esindaja.

Väikese ringtee ehitusega soovitakse juhtida rohkem autoliiklust Tallinnast mööda ning muuta ummikutes Tartu maantee linnapoolset otsa liiklusohutumaks. Ringtee ulatuks Smuuli tänavast Viljandi maanteeni, tegu on 2+2 maanteega, kuhu rajatakse ka jalg- ja jalgrattateed ning vajalikud sillad, viaduktid, bussipeatused, jalakäijate tunnelid ning tunnel lennuvälja alla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.