Kadriorus toimub täna suur tuleviku transpordilahenduste väljanäitus

Tallinnas tuleb suur kahepäevane üritus nimega “Autonoomse transpordi tulevik Läänemere regioonis”, mille raames toimub 26. augustil avalik väljanäitus Kadrioru pargis ja konverents 27. augustil PROTO Avastustehases.

26. augustil Kadrioru kunstimuuseumi alumises aias toimuval väljanäitusel on huvilistel võimalik tutvuda paljude erinevate innovatiivsete transpordivahenditega – isejuhtivad sõidukid, elektrisõidukid, vanad autod, mis on ümber ehitatud elektriautodeks ja mitmed muud tulevikulahendused.

Retro-elektriautod, vigursõit ja rohkelt muud

Näitusel osalevad Navya, Bolt, Tuul, Iseauto, Volkswagen, Audi, BMW ja mitmed teised tuleviku transpordi esirinnas tegutsevad ettevõtted. Kohal on TalTechi projektiautod koondnimega Retro EV, mis näitab vanu autosid, mis on kaasaegsete lahendustega ümber ehitatud.

Üks retrosõidukitest on Pontiac Fiero.

Üritusel toimub ka tõukerataste vigursõit, mida viib läbi Tuul, Eesti esimene elektritõukerataste tootja. Põnevust pakub ka teadusteater legendaarse leiutaja Aare Baumeri juhtimisel. Näituse lõpetab ansambel Trafficu kontsert. Üritus on tasuta.

Autonoomse transpordi konverents

26. augustil toimuv rahvusvaheline konverents “Autonoomse transpordi tulevik Läänemere regioonis” koondab arutlema nii poliitika kujundajad ja otsustajad kui ka uudsete tehnoloogiatega tegeleva autotööstuse esindajad üle Euroopa.

Konverentsil keskendutakse Läänemere piirkonnas aset leidvatele arengutele isejuhtivate sõidukite osas ning vaadeldakse olukorda nii probleemide kui lahenduste vaatenurgast. Samuti jagatakse Eesti edulugu isejuhtivate sõidukite tänavale toomisel.

Tallinnas on isejuhtimisega rohkelt kogemusi

Tallinnas on isejuhtivaid sõidukeid avalikult katsetatud juba mitmel korral. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel sõidutas isejuhtiv buss EasyMile osalejaid Kultuurikatla ja Mere puiestee vahel. 2019. suvel algas projekti Sohjoa Baltic piloot Kadrioru pargis, milles Navya isejuhtiv buss liikus Weizenbergi tänavat mööda KUMUni. Samuti liigub Auve Techi isejuhtiv buss hetkel Ülemiste linnakus.

Üritust korraldab Tallinna Transpordiamet koostöös Helsingi Metropolia Ametikõrgkooli ja TalTechiga, samuti projekti Sohjoa Baltic konsortsium ning seda rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi Läänemere piirkonna programm. Sohjoa Baltic uurib, tutvustab ja pilotiseerib isejuhtivaid elektrilisi minibusse kui osa ühistranspordist.

Loe konverentsist ja liitu ürituse Facebooki lehega, et kõikide uudistega kursis olla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.