Tartus algab 5,3-miljonise Riia-Vaksali ristmiku ehitus

TREV-2 Grupp alustab järgmisel nädalal Tartus Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist, tööde maksumus on kokku ligi 5,3 miljonit eurot.

Linna ühe tihedama liiklusega ristmiku rekonstrueerimise käigus ehitatakse Riia tänava viadukti kõrvale raudteetammi muldkehasse kahele poole tänavat kergliiklustunnelid ja teed ületava raudteeviadukti kõrvale kergliiklussild, teatas Tartu linnavalitsus.

“Rajatavad tunnelid ja kergliiklusviadukt muudavad raudtee ja ristmiku ületamise turvaliseks ning ühendavad kergliiklejatele olulised liikumissuunad kesklinnast Maarjamõisa ja Tammelinna,” ütles linnapea Urmas Klaas pressiteates.

Kaks ristimikku suletakse

Klaas lisas, et projektiga on seotud eurorahad ja see tuleb ellu viia vaatamata kriisist põhjustatud majandusprobleemidele. “Samas on hetkel vähenenud liiklusvoogudes hea suurte teetöödega linna ühel peamagistraalil alustada,” märkis ta.

Tööde käigus suletakse kaks Riia tänava ristmikku – Raudtee ja Vaksali tänava ristmikud, kus alustatakse ettevalmistustöödega tunnelite ehitamiseks ja rajatakse nende betoonelemendid.

Ristmike sulgemisel suunatakse sõidukid ümbersõidule. Jalakäijatele tagatakse ohutud läbipääsud kogu ehitusperioodi jooksul. Kastani tänav muudetakse Riia ja Vanemuise tänava vahelisel lõigul kahesuunaliseks ja seal keelatakse parkimine.

Riia tänaval ajutiselt 1+1 sõidukorraldus

Riia tänava sõiduteel toimuvad ehitustööd osade kaupa ja liiklus toimub kogu ehituse vältel 1+1 sõidurajal. Luuakse eraldi rajad ühistranspordile.

Sadamaraudtee harule, ajutise parkla kohale rajatakse ehituse ajaks laoplats ning avalikku parkimist võimaldatakse vaid vaba ruumi olemasolul. Pärast sademeveekollektori ehituse lõpetamist septembris rajatakse samasse piirkonda uus avalik parkla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.