TWR Speedcat on Jaguari restomod, mis maksab üle veerand miljoni euro

Restomod-autode valik aina laieneb ning rikastele Jaguari fännidele TWR-il häid uudiseid. 1975. aastast lausa 21 aastat tootmises olnud kupee Jaguar XJS saab põhjaliku värskenduse ja ümberehituse, millega kaasneb modernse sportauto suutlikkus ja muidugi ka hind.

TWR ehk Tom Walkinshaw Racing ei pruugi olla just kõige tuntum mark, kuid Jaguari fännidele peaks Briti margi ajaloost üht-teist meenuma küll. Valdavalt võidusõiduautosid ehitav ja toetav TWR tegeles suuresti just Jaguari sõidukitega.

Kuulsaimad saavutused on kindlasti Le Mansi 24 tunni sõidu võidud. Aastal 1988 saavutati see Jaguar XJR-9-ga ja kaks aastat hiljem Jaguar XJR-12-ga. Ka 1996. ja 1997. aastal võideti kuulus Prantsusmaa sõit, kuid siis juba TWR Porsche WSC-95-ga, mis oli sisuliselt Porsche ja TWR-i poolt modifitseeritud Jaguar XJR-14.

Ka liikluskõlbulike autodega on TWR olnud seotud, kui loodi JaguarSporti osakond, kus arendustöid tegi just TWR. Kuulsamatest autodest on näiteks XJ220 ja XJR-15 ning muidugi ka kõige sportlikum variant oma aja XJS kupeest XJR-S.

Naastes tänapäeva, jõuame TWR Supercatini, mis näeb välja palju kurjem ja ka omajagu modernsem kui originaal-XJS. Seda tänu täielikult süsinikplastist valmistatud kerele, mille disainimine võttis tuhandeid tunde.

Laiemad rattakoopad, madal esisplitter ning üsna esiletükkiv ducktail-tagatiib ja silma torkav difuusor auto tagaosas annavad autole agressiivsema ilme. Muidugi on ka kupee konstruktsiooni tugevdatud, et sõit oleks kindel ja mugav ka ringrajal. Kuigi detaile pole avaldatud, võib kindel olla, et terve veermik ja pidurid on samuti saanud korraliku uuenduskuuri.

Jõuallikaks on kompressor-ülelaadimisega V-12, mis arendab üle 600 hj ja on ühendatud 6-käigulise manuaalkastiga. Täpsemaid andmeid pole avaldatud.

Viidates TWR-i esimese Le Mansi võidule aastast 1988, toodetakse vaid 88 Supercati ja iga auto maksab umbes 261 658 eurot (225 000 naelsterlingit). Projekti veab koostöös endiste Porsche, McLareni ja Ferrari inseneridega TWR-i asutaja poeg Fergus Walkinshaw.

Pole mainitud, kas toodetakse vaid parempoolse rooliga sõidukeid nagu ka piltidel näha, kuid arvestades, et XJS oli muidugi saadaval ka vasakpoolse rooliga, võiks eeldada, et ka TWR Supercati puhul on mõlemad võimalikud.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.