Uus tudengivormel teeb esimese avaliku demosõidu Vabaduse väljakul

Kiirendus 0-100 km/ võtab kõigest 1,9 sekundit.

Kolmapäeval, 5. juunil kell 12 tõmmatakse Vabaduse väljakul pidulikult kate isejuhtivat elektrivormelit FEST24, mis on pärast pikka ja põhjalikku arendustööd valmis saanud.

FS Team Tallinn pakub ainulaadset võimalust näha uue tudengivormeli esmaesitlust ja sellele järgnevat demosõitu ning tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite loodud uusima tehnoloogia ja innovatsiooniga.

Tudengid on kõvasti pingutanud ja jõuülekandetiimi kapteni Oskar Järgi sõnul olid kõige raskemad need öö ja päevad, kui nad panid masina esimest korda sõitma. “See oli umbes nädala pikkune protsess, mil jõuülekande- ning elektroonikatiimi liikmed vaid paar tundi vahetustega magasid. Kui lõpuks kõik probleemid lahendatud said ja masin esimese korraliku testi tegi, siis läksid kõik magama.”

2024. aasta tudengivormeli parameetrid:

Nelikveoline elektrivormel 4x35kw
Tippkiirus: 120 km/h
Kiirendus 0-100 km/h: 1,9 s
Pöördemoment: 1489 Nm
Mass: 170 kg
Akupaki pinge: 600 V
Akupaki mahtuvus: 7,2 kWh
Aerodünaamiline survejõud tippkiirusel: 4000 N

Formula Student Team Tallinn on tehnikaülikooli ja tehnikakõrgkooli andekatest tudengitest koosnev meeskond, kes projekteerib ja ehitab iga-aastaselt innovaatilisi vormelautosid rahvusvaheliseks insenerivõistluseks Formula Student.

Meeskonnas on erinevate erialade, nagu mehaanika-, elektroonika- ja tarkvaratudengid, et arendada ja võistelda tipptasemel tehnoloogiaga. Võistluse eesmärk on pakkuda praktilist õpikogemust, edendada insenerioskusi ja esindada Eestit edukalt rahvusvahelistel ringradadel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.