Video: ekspert näitab, millist vaeva peab tuliuue superauto värviga nägema, et see vastaks auto hinnale

Kuvatõmmis: YouTube, AMMO NYC

Need, kes auto eriti peensusteni mineva puhastamisega ehk detailinguga tuttavad on, teavad, et tehasest ei välju autod sugugi ideaalsena. Ülidetailset ja ajakulukat puhastustööd reeglina tavaautodele ei jõua või lihtsalt ei saa hinna tõttu teha. Kas asi on parem, kui tegemist on umbes 450 000 eurot maksva Ferrariga?

Lühike vastus – ei. Iga auto, mis on masstootmises, jääb mingil määra suuremate või väiksemate värvidefektidega. Isegi kui Ferrari tootmisnumbrid on olematud võrreldes näiteks Toyota või Škoda omadega, on Itaalia brändi tavalisemate mudelite puhul siiski tegu seeriatootmisega.

Siinkohal tulebki mängu ühe kuulsaima detaileri Larry Kosilla ehk Ammo NYC. Hiljutises videos näitab Larry, milline näeb välja tehasest Ameerikasse jõudnud heleroheline Ferrari 296 GTB. Tähtis on märkida, et autoga pole eelnevalt midagi tehtud, seega võib loota, et kohalik Ferrari esindus oleks suurema parandustöö juba ise ära teinud.

Mis vigu leiti?

Karm tõsiasi on see, et V-6 hübriidajamiga superauto kerel leiab sellise tasemega detailer ohtralt vigu. Videos on näha tavalisi mikrokriime, vesiliivapaberi parandusjälgi, ära kuivanud valge poleerimispasta jääke, värvi alla jäänud pisikest tolmukübemet ja ka värvidefekti, mis on tuntud kui “apelsinikoor” (orange peel).

Kokkuvõttes on selge, et kui tegemist pole just eriti rariteetse masinaga, mis võib saada personaalset tähelepanu juba tehases, nagu näiteks Koenigsegg või Pagani, siis võib üsna kindel olla, et vähemalt päeva või kahe jagu on kõrgtasemel detailerile tööd küll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.