Video: purjus peaga kiirusel 180 km/h õnnetuse põhjustanud juht sai karistuse

Novembri alguses juhtus Tallinna lähedal Jüri viadukti juures liiklusõnnetus, mis ka üksjagu tähelepanu sai. Tänaseks on juhtumi osas menetlus läbi vidud ja süüdlane oma karistuse saanud.

Politsei sõnul oli lugu iseenesest lihtne ja kahjuks ka Eestis tavapärane- alkohol, sõbrad ja tõestamisvajadus. Seltskond tarvitas koos alkoholi, sõideti autoga ringi ja mingi hetkel tehti sõidukiga ka erinevaid kiiruskatseid.

Sõidukis viibis kolm noormeest ja kaasreisijad olid teadlikud, et juht on tarvitanud üksjagu alkoholi. Ometi see teadmine ei hoidnud tegu ära ja kaasreisijad juhti ei takistanud. Liiguti kohati kiirustel 220-230 km/h ja tulemus on videosalvestuselt näha. Õnnetuse hetkel oli sõiduki arvutuslik liikumiskiirus ~180 km/h.

Juht ilmus järgmisel päeval välja

Peale liiklusõnnetust jooksis 19-aastane juht sündmuskohalt minema ja jättis abi vajava kaasreisija vajaliku abita. Päästjad aitasid kõrvalistuja sõidukist vabastada ja kiirabi toimetas mehe haiglasse. Kuna oli kahtlus, et ka juht on õnnetuses vigastada saanud, siis otsiti juhti aktiivselt, kuid teda leida ei õnnestunud. Kokkupõrkes osalenud kaubikus viibinud kaks inimest õnneks kannatada ei saanud.

Järgmisel hommikul ilmus mees ise politseijaoskonda selgitusi jagama ja tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused. Jõustunud otsuse kohaselt võeti juhilt mootorsõiduki juhtimisõigus järgnevaks kaheksaks kuuks ja arvestades asjaolu, et tegemist oli esmast juhtimisõigust omava isikuga, siis tunnistati tema juhiluba Transpordiameti poolt kehtetuks.

Esimene võimalus uuesti liikluses mootorsõiduki juhina osaleda tekib alles siis, kui põhikaristusena juhtimisõiguse äravõtmisest on möödunud üks aasta, ehk 20 kuu pärast. Lisaks on kindlustusseltsil õigus esitada juhile tagasinõue tekitatud kahjude osas.

Eelmisel aastal hukkus liiklusõnnetustes, kus põhjustaja oli eelnevalt tarvitanud alkoholi, 11 inimest ning vigastada sai pea 100 inimest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.