Video: vaata, mida politsei teeb konfiskeeritud radarivastaste seadmetega

Patrullid avastavad hulgaliselt sõidukeid, mis on varustatud nn antiradaritega. Need seadmed hoiatavad juhte kiirust mõõtvate patrullide eest ning on seepärast Eestis keelatud.

Politsei teatel konfiskeeritakse selliseid aastas sadu, kuna need on Eestis keelatud. Seadme soetamine ei ole odav lõbu ning politseinikega kokku sattudes peab autojuht arvestama, et ta jääb soetatud seadmest ilma ja see läheb lõpuks hävitamisele.

Seadmeid aitavad omakorda avastada politseiautodes olevad seadmed, nagu ka Autogeeniuses oleme varem kirjutanud. Enamasti kipuvad juhid seadme olemasolu välja vabandama faktiga, et keelust ei oldud teadlik. Kuid mis tahes abivahendite soetamine eesmärgiga kihutada ja vastutusest pääseda ei täida oma eesmärki.

Liikluspolitseinikud tabavad rikkujad igal juhul, nad peavad loovutama seadme ning kandma ka seadusest tulenevat vastutust. Sellise rikkumise eest võib teha kuni 100 trahviühiku suuruse rahalise karistuse – seega jääb juht kuni 400 euro võrra vaesemaks.

Värskel videol näidatakse, kuidas seadmed hävitatakse. Täpsemalt pandi Päästeametiga seljad kokku ja õhati kokku kogutud radarivastased seadmed Männiku karjääris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.