Sisuturundus

Legendaarsed autofilmid, mida peab kindlasti nägema

Möirgavad mootorid, meeletu kiirus, pöörased seiklused ja draama – need on märksõnad, mis iseloomustavad kõige paremini autofilme. Suurejoonelised võidusõidud, millele tahaks panustada, kaasahaaravad põnevikud, huvitavad dokumentaalid ja iroonilised komöödiad – autofilmid pakuvad elamust nii autohuvilistele kui ka teistele filmisõpradele, sest lugude keskmeks ei ole ainult autod, vaid hoopis inimesed, kelle saatusele kaasa elada. 

Siin nimekiri autofilmidest, mille peaks kindlasti ära vaatama.

Mad Max: Fury Road

Tegevus toimub postapokalüptilises maailmas. Filmi ühed põnevamad sündmused toimuvad just sõidu ajal, kui türanni Immortan Joe (Hugh Keays-Byrne) armee ajab taga mässumeelset Imperator Furiosat (Charlize Theron) ja Maxi (Tom Hardy), kes üritab päästa noori tüdrukuid Joe eest.

Kõik sõidukid, mida filmis näete, olid ehitatud filmiplatsil Austraalia kõrbes. Veelgi muljetavaldavam on asjaolu, et suur osa filmi eriefektidest – sealhulgas paljud kokkupõrked, plahvatused ja hüpped – tehti kõik reaalses elus, mitte CGI-ga. Film on muuhulgas pälvinud ka kuus Oscarit.

Le Mans (1971)

Le Mans on 24 tundi kestev võidusõit, mis toimub Prantsusmaal. Seda peetakse
raskeimaks kestvusvõistluseks maailmas. Filmi staar-sõidukiteks on McQueeni ikoonilised Gulf Team Porsche 917 ja Ferrari 512LM.

Kuigi filmi lugu on ilmselgelt väljamõeldud, annab see väga hea ülevaate prestiižika kestvussõidu maailmast ja sõitjate läbielamistest.

Ford v. Ferrari

Filmi lugu räägib sellest, kuidas 60-ndate alguses üritati ehitada Ameerika
võidusõiduauto, mis oleks võimeline Le Mansis ööpäevaringsel võistlusel Ferrarit
võitama. Peaosades Christian Bale ja Matt Damon, kes kehastavad Ken Milesi ja Carroll
Shelby-t. Tegemist on klassikalise autofilmiga, mis ülistab autode ilu.

Rush

“Rush” räägib kahe Vormel 1 sõitja vastasseisust 1970. aastal – Niki Lauda (Daniel Brühl) ja James Hunt (Chris Hemsworth). See film on üks ilusamaid filmiteoseid autodest. Filmi on põnev vaadata isegi nendel, kes ei tunne Vormeli võidusõitude vastu huvi. Peategelaste vaheline võistlus läheb edasi ka väljaspool sõidurada.

Gone in Sixty Seconds (2000)

Tegu on 1974. aastal linastunud filmiteose uue versiooniga. Peategelane – endine autovaras Memphis Raines (Nicolas Cage) peab varastama oma tiimi abiga 50 autot, selleks et päästa oma venna elu. Filmis näeb nii uhkeid Lamborghini-si, Porsche-si kui ka haruldast Ford Shelby Mustang GT500. See märuli- / seikluskrimifilm on kindlasti vaatamist väärt kõigile autohuvilistele.

Baby Driver

“Baby Driver” toob kokku hea muusika ja autosõidu. Noor autojuht (Ansel Elgort), kes aitab varastel kuritöö paikadelt põgeneda, kuulab kogu aeg enda iPod-ist muusikat. Teiste jaoks tundub see veider, ent peategelase jaoks on muusika emotsionaalne toimetulekumehhanism. Filmis saab näha hullumeelseid autode tagaajamisi, emotsionaalseid hetki ja peategelaste naljakaid seike.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.