Talv ei ole enam kaugel: miks on kasulik seisma jääv hooajasõiduk hoiustada? 

Järjekordne suvi on meist hoogsal sammul mööda hiilinud ja näib, et esimesi märke endast ilmutab ka juba sügis. See omakorda tähendab kõige kurvemat aega hobi- ja superautode ning teiste hooajasõidukite omanikele, kes oma kahe- või neljarattalist sõpra sügise lõpusirgel ning terve talve vältel üldjuhul kasutada ei saa. 

Seetõttu seisavad need autoomanikud juba praegu otsuse ees – kuhu sõiduk kevade saabumist ootama jätta? Mõistagi on kõige etem valik panna sõiduk isiklikku garaaži, ent paljudel paraku selline lahendus puudub. 

Teine võimalus on muidugi viia sõiduk spetsiaalsesse hoiustamiskohta, mis olemuselt on nagu garaaž, ent pakub sealjuures veel mitmeid eeliseid. Vaatame järele, millised need on. 

Miks viia enda hobi- või superauto hoiustamispaika?

On siililegi selge, et sõidukile ei mõju kuigi hästi, kui jätta see talveks lageda taeva alla. Eriti veel, kui tegemist on mõne erilisema hobiautoga, millesse on investeeritud omajagu raha ja väärtuslikku aega. Sellest tulenevalt pakub Garage 33 turvalist ja mugavat hoiustamisvõimalust kõikidele nelja- ja kaherattalistele sõiduvahenditele.

Autoomanike jaoks on oluline, et nende liikumisvahend oleks turvalises keskkonnas. Garage 33-s ei pea sa enda auto pärast muretsema, sest seal on enam kui 50 autot mahutavad soojad, kuivad ja kontrollitud õhuniiskusega ruumid ning kogu territoorium on suletud ning elektroonilise ATS-i ja videovalve all.

Samuti kehtib seal igale sõidukile hoiustamisperioodil kindlustus, juhuks kui autoga peakski juhtuma halvim. Kindlustusega on kaetud kõikvõimalikud riskid: tulekahju, veeavarii, murdvargus, vandalism, torm ja üleujutus. 

Teadagi, kui autot mõnda aega ei kasutata, tühjenevad ajapikku tema aku ja rehvid. Hoiustamise ajal kontrollitakse pidevalt sõidukite aku ja rehvide seisundit ning vajadusel laetakse või pumbatakse need korrapäraselt täis. Tähelepanuta ei jäeta ka sõiduki vedelike tasemeid – tarviduse korral lisatakse neidki juurde.

Firmaautode või liisingus olevate sõidukite puhul väljastatakse ka tõend hoiustamise kohta G33-s, mille alusel saab taotleda liisingust kaskokohustusest ning EMTA-lt erisoodustusmaksust vabastust hoiustamisperioodiks.

Lisaks on võimalik Garage 33-s hoiustamise ajal ja ka sõltumata auto hoiustamisest teostada remonti ja korralist tehasenõuetele vastavat hooldust, enamlevinud automarkide – näiteks Mercedes-Benzi ja BMW – sõidukite osas teeme meil teostatud hoolduse korral kande ka sõiduki digitaalsesse hooldusraamatusse.

Mugavust lisavad veel mitmed lisateenused

Kõik ülalmainitu on hoiustamisteenuse hinna sees, kuid Garage 33 pakub veel hulganisti muid kasulikke mugavusteenuseid, milles saab enne hoiule viimist kokku leppida. 

Nende hulka kuuluvad näiteks detailing, tehnoülevaatuse ja erinevate remonditööde teostamine. See tähendab, et auto viiakse hoiustamispaika, kõik vajalikud hooldustööd tehakse sõidukile talve jooksul ära ja omanik saab uut hooaega alustada tehniliselt korras ning probleemivaba sõiduvahendiga.

Garage 33 töönurgas teostatakse nii lihtsamaid hoolduseid kui ka suuremamahulisi töid, nagu näiteks mootori kapitaalremont. Kui aga sõiduki omanikul peaks tekkima mõni erisoov või palve, siis tuleb sel teemal läbi rääkida. 

Pikaajalise seismise korral võivad kannatada saada veel rehvid – need võivad raskuse all ovaalseks muutuda. Sestap pakub Garage 33 võimalust panna auto seisma spetsiaalsetele rehvipatjadele, mis suurendavad rehvi toetuspinda ning tagavad võrdse kaalujaotuse.

Rehvipadjad suurendavad rehvi kontaktpinda kordades tagades seeläbi rehvi püsimise ümmargusena ka pikaajalise parkimise korral.

Eelkõige on taoliseid rehvipadjad mõeldud kallimate sportrehvidega sõidukitele, kuid sobivad väga hästi ka teistele rehvidele.

Isegi kui sõiduvahendiga talveperioodil ei liiguta, vajab see tahes-tahtmata heaperemehelikku kätt ja hoolitsust, et tagada selle pikem eluiga ja rohkemate probleemivabade kilomeetrite läbimine. Vaata ja uuri kahe- ja neljarattaliste hoiustamise kohta lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.