Autoeksperdi blogi

Kuidas tuhmunud ja määrdunud armatuur kerge vaevaga uuesti läikima panna?

Auto puhastamisest rääkides mõeldakse enamasti auto välisilmet, mis on peamine asi, mida välismaailm näeb. Kuid ka kõige läikivam ja puhtam auto kaotab oma võlu, kui sellesse istudes vaatab vastu tolmune ja määrdunud armatuur.

Salongi pindade puhastamiseks ei sobi päris tavapärased puhastusvahendid, kuid vaid ühe-kahe spetsiaalse tootega on võimalik tuhmunud pinnad uuesti esinduslikuks muuta. Autoeksperdis müügil olev Sonax Xtreme plastikdetailide puhastusvahend on mõeldud mattidele armatuurlaudade plastikpindadele, eriti soft touch-tüüpi plastikule.

Puhastusvahendil on korraga nii puhastav kui ka kaitsev toime, mis tähendab, et peale salongipesu jääb tulemus pikemaks ajaks kestma. Tänu valitud toimeainetele vähendab Sonaxi pesuvahend ka staatilist elektrit ning toimib justkui kaitsekihina uue tolmu kogunemise eest.

Kasutamiseks on vaja vaid pudelit raputada, pesuvahendit Sonaxi sisepuhastuslapile või mõnele muule pehmele lapile pritsida ning töödeldavaid pindu ühtlaselt hõõruda. Peale plastikpindade pesuvahendiga üle käimist tuleb lasta vahendil veidi kuivada. Tulemuseks on puhas ja meeldivalt lõhnav armatuurlaud, mis ei tekita ka peale pesu esiklaasile ebameeldivat peegeldust.

Lisaks armatuurile tasub salongipesu tehes käia üle ka kõik teised plastikpinnad, mis tahes-tahtmata ajapikku tolmu koguvad või lihtsalt autoga sõites määrduvad ja kuluvad. Sonaxi plastiläige on mõeldud just ülejäänud plastpindadele ning toimib sarnaselt tavalisele puhastusvahendile. Lisaks tuhmunud pindade uuesti läikima saamisele aitab Sonaxi plastiläige ka plastikut rabedaks muutumise eest kaitsta.

Kindlasti tuleb end viia kurssi sellega, millistele pindadele mõlemad pesuvahendid sobivad, mitte neid hooletult salongis katsetama hakata. Kui armatuuri puhastusvahend on mõeldud just matt armatuurpindadele, siis plastiläige sobib enamikele ülejäänud plastpindadele, kuid mitte rooli, pedaalide, klaaside ega erinevate nuppude ja ekraanide puhastamiseks.

Viska pilk efektiivsetele puhastusvahenditele Autoeksperdi e-poes!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.