On see auto või UTV? Draco ehitas väga maastikusuutelise vanlife-sõiduki

Draco ehitas UTV, kus sees saab ööbida.Foto: Draco

Rubriiki toetab

Loodusfotograafia nõuab tihti väga palju varustust ja tehnikat ning seda kõike ekstreemsetes kohtades, kuhu autoga ligi ei saa. Ettevõte nimega Draco ehitas loodufotograaf Quin Shrockile omanäolise Polaris Xpedition UTV, mis peaks fotograafile andma võimaluse viia kogu oma varustus kas või kõrge mäe otsa ja andma talle võimaluse seal ka ööbida.

Firma võttis neljaukselise Polaris Xpedition UTV ning ehitas selle ümber nii, nagu tavaliselt tehakse väiksemaid vanlife-mikrobusse. Nagu nime järgi võib arvata, on ümberehituse mõte selles, et sõidukis peaks olema võimalik elada. Seega peab seal olema voodi, söögitegemise võimalused ja muu eluks vajalik.

Nii ka on. Sellel UTV-l on siinide peal välja sõitev väliköök, külmkapp ja sõiduki katusel on päikesepaneelid, kust saab masin nende aksessuaaride kasutamiseks vajaliku elektri. Sõiduki katuselt tuleb välja ka lahtivolditav dušš ja varikatus, offroad-tungraud ning palju muid aksessuaare ja ladustamistuumi.

UTV-l on all 35-tollised rehvid ning katusel terve arsenal valgusteid. Shrockil endal oli varem Mercedes-Benz Sprinter ning tema sõnul saab ta selle UTV-ga oluliselt kaugemale loodusesse minna.

Foto: Draco

Sellel Polarisel on peal 999-kuupsentimeetrise kubatuuriga kahesilindriline 114 hj mootor.

UTV hinda ei ole avaldatud, kuid väga tõenäoliselt ei ole tegu sugugi soodsa sõidukiga, arvestades seda, et modifitseerimata neljaukseline Xpedition maksab ligikaudu 42 000 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.