Autoeksperdi blogi

Rehvivahetuse aeg on ukse taga: mida peaks silmas pidama?

Alates 15. oktoobrist on ametlikult lubatud autole naastrehvid alla panna, kohustuslikuks muutuvad talverehvid alates 1. detsembrist.

Esimesed öökülmad on aga käes ning nagu käesoleva nädala algus näitas, siis võime teedel kohata lörtsi, libedust ja lund. Seega tasub aegsasti rehvivahetuspunkti ennast kirja panna ning enne suurema külma tulekut suverehvid talverehvide vastu vahetada.

Lamellrehv või naastrehv?

Rehvivahetust ette planeerides säästad end pikkadest järjekordadest ning rehvivahetushooajaga kaasnevast segadusest. Kuigi viimastel aastatel tundub see aina ebatõenäolisem, võib ootamatu esimene lumesadu liikluses parajalt paanikat ning ohtlikke olukordi tekitada. Parem karta kui kahetseda!

Sellele järgneb muidugi kohe naastrehvide ja lamellrehvide küsimus, mis on tõenäoliselt sama vana kui autotööstus ise. Rehvivaliku sooritamisel tuleb reeglina arvesse võta enda sõiduharjumusi ning eelistusi — kui pikemad distantsid ning kehvemad teeolud on sagedane nähtus, siis on naastrehv kindlasti mõistlikum. Kui sõidud jäävad linna piiresse, siis piisab ka lamellrehvist.

Lamellid on võrreldes naeltega palju vaiksemad ning kulutavad vähem teekatet. Kompromiss tehakse muidugi kiirema kuluvuse arvelt, ka puudub neil pidamine märja jää peal.

Usalda pigem tunnustatud tootjat

Eesti teedele sobivad hästi pehmema seguga ning põhjamaade kliimasse mõeldud rehvid. Tavaliselt annavad hea ülevaate sobilikest rehvidest igaaastased autoajakirjade poolt läbi viidavad rehvitestid. Tasub ka silmas pidada, et M+S tüüpi rehvid ei tähenda tingimata talverehvi, tähtede kõrval peaks olema veel ka lumehelbe ja mäetipu märk.

Rehvitüübist veelgi tähtsam on valida välja õige ning tunnustatud tootja ning mitte usaldada odavamaid nn hiinakaid. Rehvivahetuse saab ette võtta näiteks mõnes Autoeksperti teeninduses.

Lisaks rehvidele on oluline sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida tasub veel, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.