Sildade reguleerimine: miks seda vaja on ning kui tihti tasuks seda teha?

Kõik autoomanikud teavad, et sõiduki omamisel ei piisa ainult selle tankimisest ning aeg-ajalt õlivahetusest. Arvestada tuleb ka teiste hooldustöödega, et ennetada tulevikus suuremaid kulutusi ja tagada sõiduki pikaajalisem eluiga. 

Üheks selliseks oluliseks hooldustööks on sildade reguleerimine. Kuna sõiduki veermik saab teedel asuvate aukude tõttu enim koormust, tuleks sõiduki sildade seisukorda regulaarselt kontrollida. 

Kuidas aru saada, et sõiduk vajab sildade reguleerimist?

Sageli on sõiduki probleemide ilmnemise korral üsna keeruline ise viga üles leida ning auto tuleb lasta üle vaadata asjatundjal. Sildade reguleerimist vajava sõiduki tunneb tavaliselt ära lihtsaid tunnuseid jälgides. 

Esimene asi, millele tasuks tähelepanu pöörata, on rehvide kulumine. Kui rehvid on kulunud ebaühtlaselt, tähendab see tavaliselt, et sõidukile võiks kiiremas korras teostada silla reguleerimine. Ebaühtlane kulumine võib vähendada rehvi eluiga kuni 70%.

Reguleerimata sildade ja ebaühtlaselt kulunud rehvidega suureneb tihtilugu ka kütusekulu.

Sildade reguleerimisele tasuks mõelda ka siis, kui näiteks auto kisub suurel kiirusel vasakule või paremale, otse sõites on rool silmaga märgatavalt viltu või sõiduki rool on keerates pisut tundlikum kui muidu. 

Lisaks tuleks sillastendi reguleerida ka juhul, kui sõidukil on äsja vahetatud veermikus mingi varuosa. Üks levinumaid on näiteks rooliots. 

Käia tuleks iga aasta

Tõenäoliselt viib suur osa juhtidest oma sõiduki sillastendi kontrolli, kui probleemid on endast selgelt märku hakanud andma. Tegelikult võiks sildade reguleerimises käia vähemalt korra aastas, et säästa kuni sadu eurosid rehvide ja kütuse arvelt. 

Korrektselt reguleeritud sillad tagavad sõidukile parema juhitavuse ning pikendavad nii rehvide kui ka sillaosade eluiga. Broneeri oma sõidukile silla reguleerimise aeg juba täna, et alustada kevadet korras ja probleemivaba veermikuga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.