Ainulaadne võimalus soetada Ayrton Sennale kuulunud Honda NSX

Fotod: AutoTrader

Varalahkunud F1-legend Ayrton Senna kõik kolm maailmameistritiitlit tulid McLareni autos, millel oli Honda mootor. Seega oli tal Jaapani autotootjaga tihedam side. Nüüd on harukordne võimalus osta endale Senna omanduses olnud sportauto Honda NSX.

Honda NSX-ist rääkides tuleb tahes-tahtmata teemaks ka Senna ise. Kas või ainult selle ühe kuulsa video pärast, kus vormeliäss kihutab NSX-R-iga mööda Suzuka ringrada.

Samuti on teada tõsiasi, et sportauto arendamisel andis brasiillasest võidusõitja tagasisidet auto sõiduomaduste kohta, seega oli Sennal oma roll mängida selles, kui hästi auto sõidab. See kõik tähendab muidugi, et kui Sennaga seotud NSX tuleb müügile, on selle hind kindlasti ka väga kõrge.

1991. aasta punane Honda NSX-i esimene omanik oli Senna, kes hoidis autot oma Portugali kodus. Auto püsis Portugalis kuni 2013. aastani, kui selle praegune omanik selle ostis ja Suurbritanniasse tõi. Auto on läbinud 62 925 kilomeetrit.

Kuna kuulutuses pole auto ajalugu detailselt kirjeldatud, siis ei saa kindlasti ka väita, kas tegemist on täpselt sama autoga mis ühes 1992. aasta videos.

Auto eest küsitakse täpselt pool miljonit naelsterlingit ehk umbes 582 532 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.