Galerii: viis erilist tuleviku sportautot Tokyo autonäituselt

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Jaapani pealinna autonäitusel on garanteeritud veidrate ideeautode nägemine, ent nende kõrval jäi tänavu jäi silma muljet avaldav valik sportlikke elektriautosid, mille baasilt võib nii mõnigi tuttav mudel saada järgmise põlvkonna.

Mazda Iconic SP

Lihtsa, kuid ilusa disainiga Mazda sportauto kasutab sarnast jõuallikat nagu hiljuti turule jõudnud MX-30 R EV. See tähendab, et autot viib edasi 370 hj elektrimootor ja tagasihoidliku mahutavusega akusid laeb sõidu ajal kahe rootoriga sisepõlemismootor, mis MX-30 puhul on vaid ühe rootoriga.

Tänu vankelmootori väikesele kaalule ja kompaktsetele akudele kaalub Iconic SP vaid 1450 kg, mis elektriautode maailmas on vägagi tagasihoidlik ja umbes sama, mis V-6-mootoriga Lotus Emiral. Samuti on ideeauto kaalujaotus perfektne 50 : 50.

Sisepõlemismootori kasutamine generaatorina akude laadimiseks kaotab ära ka elektriautode jaoks kriitilise laadimistaristu mured, ka ei pea arvestama pika laadimisajaga, vaid saab paagi lihtsalt täis tankida.

Subaru Mobility Concept

Subaru on kasutanud võimalust esitleda oma rallijuuri uutmoodi ja kõrgema kliirensiga sportkupeega. Pikk teljevahe ja lühikesed esi- ja tagaülendid teevad maastikul sõitmise lihtsamaks ja auto sujuv disain viitab efektiivsele aerodünaamikale, mis omakorda kasvatab sõiduulatust.

Autotootja pole ideeauto tehnoloogiast väga täpselt rääkinud peale selle, et tegemist on elektrilise nelikveolise sõidukigaa. Subaru soovib näidata, et suudab elektriautode ajastul pakkuda lõbusat ja sportlikku autot, mis on ühtlasi mõõdukalt maastikuvõimeline.

Toyota FT-Se

Gazoo Racingu osakonna esimene elektriline sportauto üritab pakkuda parimat sõiduelamust, mida ühes elektriautos leida võib. Välimuse järgi võiks arvata, et autol on keskmootor, kuid Toyota pole tehnilisi andmeid avaldanud.

FT-Se on umbes sama suur kui praegune GR Supra ja kui selle baasil ka tootmisvalmis sportauto turule jõuab, saab see eeldatavasti Toyota uue põlvkonna liitiumioon akud, mis võimaldavad pikemat sõiduulatust, olles samal ajal ka soodsamad.

Nissan Hyper Force

Kui Mazda ja Toyota pidasid elektrisportauto loomisel oluliseks pigem kompaktsust ja väiksemat massi, siis Nissan eelistab asju teha enda moodi. Vägagi utoopilise disainiga Hyper Force saab nelikveo ja 1360 hj (1000 kW) elektrilise ajami.

Tegemist on autoga, mis võiks olla järgmine GT-R, sellest annavad aimu nii äratuntavad tagatuled kui ka GT-R-i embleemi esiosal. Kuigi Nissan on tehniliste andmete avaldamisel kitsi, on teada, et selline auto võib saada solid-state-aku, mille tootmist kavatseb autotootja alustada 2028. aastal.

Konstruktsioonis on kasutatud süsinikplasti ning kere disain on lahendatud väga suurte paneelide ja sirgete joontega. Hyper Force peaks pakkuma ka palju aerodünaamilist surujõudu parema pidamise jaoks kiirel ringrajasõidul.

Honda Prelude

See ideeauto on kindlasti tagasihoidlikum Nissani pakutust, aga on see-eest reaalselt tootmisse minemas. Autotootja sõnul on arendustöö täies hoos, et see auto päriselt klientideni jõuaks. Enesekindlusest neil puudu ei jää, sest autosõpradel paluti “ootused kõrgel hoida”.

Hetkel on vaid teada, et tegemist on elektrilise sportkupeega. Honda soovib, et see auto saaks “lõbusa sõiduelamuse” etaloniks ja et edaspidi iseloomustaks see ka margi tavalisemaid elektriautosid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.