Mazda, Subaru ja Toyota on pühendunud sisepõlemismootorite elushoidmisele

Foto: Mazda

Nii mõnigi autotootja on elektriautode tootmise prognoose vähendanud ja tähtaegu edasi lükanud ning sama trend jätkub ka Jaapanis. Kolm sealset suurt autotootjat kinnitasid, et nende fookuses on jätkuvalt sisepõlemismootorid.

Tegemist pole koostöö väljakuulutamisega või isegi juba väljaarendatud tehnoloogia jagamisega. Mazda, Subaru ja Toyota juhid pidasid vajalikuks elektriautode aina rohkem kõikuma löönud tuleviku kohta klientidele kinnitada, et kahjulikke heitgaase saab vähendada ka muul moel. Seda nii jõuallikate endi ökonoomsemaks muutmisega kui ka parema koostöö saavutamiseks elektrimootoritega, et valmistada häid hübriidajameid.

Samuti on sihiks sisepõlemismootorite väiksemaks muutmine, mis säästaks nii auto kaalu kui ka mootoriruumi ja seega ka auto mõõtmeid – kõik ikka parema ökonoomsuse nimel. Muidugi ei puudu fookusest ka alternatiivkütused, näiteks bio- ja sünteetiline kütus.

Eraldi rõhutati, et kõik kolm autotootjat jätkavad mootorite arendusega, mis on antud markide puhul juba pika ajalooga. Seega läheb Subaru edasi oma boksermootoritega, mis ehitusest tulenevalt tagavad auto madala raskuskeskme. Mazda ei jäta oma rootormootoreid, mida hiljuti hakati taas kasutama elektriajami generaatorina MX-30 linnamaasturil, ja Toyota jätkab traditsioonilise R4-turbomootoritega.

See muidugi ei tähenda, et need margid oma elektriautode arendamisega üldse ei jätkaks. Tulevikus plaanivad margid leida tasakaalu täiesti elektriliste ning elektrifitseeritud või täielikult sisepõlemismootoritega sõitvate autode vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.