Nime 20-23 kandev ideetauto näitab, millisest linnaautost unistavad Nissani disainerid

Fotod: Nissan

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Londonis paikneva Nissani disainikeskuse 20 aasta juubeliks loodud autos on tootja sõnul Jaapani autotootja sportlik külg sulandatud kompaktse linnaauto omadustega. Futuristlik sõiduk vihjab, milline võiks välja näha Micra luukpära järgmine, elektriline põlvkond.

20-23 on ennekõike puhtalt disaini näitamiseks loodud ideeauto ja disaineritel oli väga konkreetne ülesanne: luua auto ilma igasuguste piirideta, millega nad sooviksid sõita tänavatel ja linnas, kus nad elavad ja töötavad.

Seepärast on sellel tavalise linnaauto kohta üsna ekstreemseid elemente. Katusel asuv õhuvõtuava, suur tagaspoiler ja difuusor, Lamborghinilikult üles avanevad uksed ja näiteks ka küljetiibadel, rattakoobaste kohal olevad avaused – kahtlemata on inspiratsiooni saadud ringrajamasinatelt.

Interjöör on veel enam ideeauto vääriline ja paistab selline, nagu see oleks pärit ulmefilmist. Võidusõiduautodelt on tuttavad kandiline rool ja agressiivsed korvistmed.

Siiski võib loota, et auto siluett, LED-tulede disain ja üldilme näitavad, millises suunas plaanib Nissan Micrale järgneva elektriauto viia.

Nagu sellise ideeauto puhul ikka ei saa tehnilisi andmeid jagada, kuna rõhk on puhtalt disainil. Kindel on aga see, et kui midagi natuke sellesarnast kunagi tootmisse jõuab, on see elektriline linnaauto.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.