Lumiseid päevi tundub tänavu olevat rohkem kui varem. See annab alust tegeleda kõiksuguste põnevate talviste hobidega, näiteks suusatamisega.
Kuigi tänapäeva autod suisa hiilgavad oma ruumikusega, võib ikkagi vahel ette tulla olukordi, kus näiteks suusad salongi ära ei mahu. Lahendus leitakse tavaliselt katuseboksides – mida nende kohta teadma peaks?
Katuseboksi paigaldamine nõuab katusereelingute olemasolu autol. Katusereelingute puudumisel tuleb need juurde osta ning lisaks paigaldada katusereelingutele ka katuseraam, kuhu külge katuseboks kinnitub.
Sobivate reelingute leidmiseks on mõistlik kontakteeruda oma sõiduki margi edasimüüjaga, kes kataloogide alusel õige variandi välja aitab otsida. Järelturult suvaliste reelingute ostmine ei garanteeri alati sobivust.
Kui reelingute mure on lahendatud, võibki asuda boksi valima. Õige katuseboksi valiku tegemisel tuleb arvestada katuseboksi kaalu, mahutavust, ergonoomikat, funktsiooni ning vahel ka disaini. Näiteks eksisteerivad ka puhtalt talispordiks mõeldud boksid.
Arvestada tuleks ka väikeste muudatustega, mis katuseboksi paigaldamine autole endaga kaasa toob. Katuseboks lisab autole juurde lisaraskust, kõrgust ning tuuletakistust, mis omakorda kõik mõjutavad kütusekulu.
Tasub arvestada ka asjaoluga, seaduse järgi ei tohi katuseboksi lisamine ületada mootorsõiduki lubatavat täismassi. Katusekoormuse välja uurimiseks võib teha kerge arvutuse raami, katuseboksi ning laadungi raskuse summa liitmisel auto tühimassile.
Autoekspert pakub lisaks katusebokside ostmisele ja paigaldusele ka suusabokside rentimise võimalust.
Ühtlasi on praegu käsil ka kampaania, mille alusel saab tunnustatud tootja THULE katuseboksi kätte erihinnaga. Tegu on 420 liitrise mahutavusega katuseboksiga, mis suudab kanda kuni 50 kilogrammi raskust. Boksil on eraldi olemas ka kesklukustusüsteem.