Loomaomanikel võib teinekord ette tulla täiesti jaburana näivaid olukordi. Nii võib ka juhtuda, et hetkeks autosse jäetud koer otsustab hambad käigukangi lüüa või istmed ribadeks rebida. Kas aga kindlustus tuleb sellisel juhul appi?
If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus paneb kõigepealt kõigile loomaomanikele südamele, et lemmikloomi ei jäetaks mitte kunagi omapäi autosse. Kui aga juhtub ootamatu õnnetus, siis kindlustus saab ikka aidata. Samas peab ka inimene tegema enda poolt kõik, et selliseid õnnetusi ei juhtuks.
“Kaskokindlustus kaitseb ootamatute ja ettenägematute õnnetuste vastu. Klient peab ise käituma mõistlikult ja tegema endast oleneva, et autoga midagi ei juhtuks,” rääkis Kruus.
Kui aga jätta loom teadlikult autosse ja loota, et ta seal pahandust ei tee, siis see ei ole Kruusi sõnul päris selline käitumine, mida kindlustusseltsid klientidelt ootavad. “Kui autosse jäetud loom on tõepoolest igavusest auto interjööri rikkunud, siis kindlustus appi tulla ei saa.”
Ka loom peab olema autos turvaliselt
Loomi on mõistlik transportida selleks ettenähtud puurides. Kui see ei ole võimalik, siis tuleks loom võtta kaasa või olla koos temaga autos, et mitte lasta loomal pahandust tegema hakata.
“Suvisel ajal tuleb kindlasti meeles pidada, et auto salong kuumeneb väga kiiresti ja loom võib kuumarabanduse saada,” toonitas Kruus.
Täpsemalt saad tutvuda If Kindlustuse kaskokindlustuse võimaluste kohta kodulehel.