Lisaks ratastele ja kergliikuritele, näeme liikluses aina enam ka autosid haagistega. Suvi tähendab suurepärast aega, et suvila juures või kodus aiamaal tööd teha või remonti, mille jaoks võib vahel minna järelhaagist, et kõik vajalik veetud saaks. Mis saab aga siis, kui satun haagist vedades õnnetusse – kas kaskokindlustus aitab?
If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on kerghaagis kaskokindlustuse olemasolul automaatselt kindlustatud. Küll aga tuletab ta meelde, et kindlustuskaitse ei laiene haagises veetavatele asjadele.
Kerghaagis on kaskoga kindlustatud, kui see on õnnetuse ajal haagitud kindlustatud sõiduki külge. Haagis on kindlustatud samade kindlustusjuhtumite vastu kui sõiduk, mille haakes oli kerghaagis kindlustusjuhtumi toimumise ajal. Kindlustus ei kehti aga varguse ja röövimise, asendussõiduki ja autoabi kindlustusjuhtumite korral.
Meeles tasub pidada, et kerghaagise puhul on maksimaalseks hüvitiseks 1000 eurot. If maksab hüvitist kerghaagise omanikule. Kui kahju tekib kerghaagisele, rakendab If kindlustatud sõiduki põhiomavastutust. Kui kahju tekib nii kerghaagisele kui ka sõidukile, mille haakes see oli, rakendab If ühekordset omavastutust.
Rohkem infot leiab If Kindlustuse kodulehelt kaskokindlustuse rubriigist.