Pika talve tagajärjel on tänavatel autojuht ootamatutest kohtades varitsevad löökaugud, millest iga enda autost hooliv juht eemale tahaks hoida. Mida teha, kui avastad augu siiski liiga hilja ning auto sai kahjustada?
Kahju võib ulatuda 1000 euroni
Märkamatud löökaugud teedel muudavad autojuhte ärevaks. August läbisõit tuua kaasa endaga ligi 1000-eurose arve. Kõige enam saab tavaliselt kahjustada veljed ja rehvid ning veermikudetailid. Halvimal juhul võib löökauk lõpetada ka mõne keredetaili elutee. Kuna kahju on sageli suur, tekib autojuhil sellisel juhul õigustatud küsimus, kes korvab tekkinud kahju?
Kaskokindlustuse olemasolul on olukord veidi lihtsam, sest kasko korvab suurem osa tekkinud kahjudest. Ise tuleb tasuda ainult omavastutust või see tee haldajalt, kelleks on kohalik omavalitsus, sisse nõuda.
Keeruliseks läheb olukord siis, kui kaskot pole mingil põhjusel sõlmitud. Siis on kaks võimalust, kas neelata mõru pill alla ja remonditöödeks lihtsalt oma rahakoti rauad avada või pöörduda otsejoones kohaliku omavalitsuse poolde ning nõuda, et hüvitataks kogu tekkinud kahju.
Fikseeri juhtum võimalusel koos politseiga
Muidugi ei saa minna ametnike ukse taha niisama lõhkuma. Selleks tuleb kogu olukord väga selgelt fikseerida ning seda koos politseiga. Kui politsei on ülekoormatud ning hetkel kohale tulla ei saa, tuleb teha sündmuskohast ja sõidukile tekkinud kahjustustest võimalikult palju fotosid. Eriti hea on see, kui saaks löökaugu juures mõõdulindiga kohe ära mõõta selle sügavus, pikkus ja laius ning seda samuti fotodel kajastada. Kui mõõdulinti pole käepärast, aseta sinna näiteks veepudel või mõni teine ese, mis aitaks pildilt paremini aru saada löökaugu tegelikust suurusest.
Kui pärast õnnetuse fikseerimist on võimalik veel autoga liikuda, tasub pöörduda kohe remonditöökotta. Kui auto aga enam ei sõida ja sul on kaskokindlustus, siis tasub helistada If Kindlustuse autoabile telefonil 777 1211.