Kuidas vale parkimine su auto esiklaasi kahjustada võib?

Foto: Shutterstock.

Klaasikahjud on kindlustusjuhtumitest vaieldamatult kõige sagedasemad, seda eriti kevadperioodil.

Kui esialgu tundub, et klaasikahjusid on vaat et võimatu ennetada – kuidas sa teise auto alt oma aknasse lennanud kivi ikka ennetad – siis teatud abinõusid saab autojuht oma esiklaasi kaitsmiseks ikkagi kasutusele võtta.

Lisaks kivitäketele on üheks klaasikahjude põhjustaks ka vale parkimine. Jah, valesti parkides võib auto esiklaasi kahjustada. Seda eriti juhul kui klaasis on juba varem kasvõi pisike täke olemas.

Nimelt on auto esiklaas oluline detail kogu auto kere jäikusest. Liimitud klaas tagab enamgi kui 30% kere jäikusest.

Kuna klaas peab hoidma kere jäigana, siis mõjutavad erinevad väänded ja pinged ka autoklaase.

Näiteks kui auto pargib ühe ratta või ühe küljega tee äärekivile, tekib keres pinge, mis kandub üle klaasile ja pole mingisugune ime, kui tundidega joonistub auto klaasile olemasolevast täkkest selgelt nähtav pragu.

Seega tasub vältida auto äärekivile “viltu” parkimist ja pigem leida selline koht, kus kõik rattad maapinnale toetuvad.

Kui avastad autoklaasil täkke, pöördu esimesel võimalusel klaasiteeninduse poole, et jätkata turvalist liiklemist. Väiksema täkke parandamisele kulub vaid mõnikümmend minutit ning tavaliselt pole selleks eraldi vaja aega ette broneerida.

Ifis kaskokindlustuse sõlminud juhtidel pole vaja klaasi parandamise puhul isegi omavastutust maksta, mistõttu tasub kõik täkked ja mõrad esimesel võimalusel ära lasta parandada. Loe siit, kuidas täpselt klaasikahju korral käituda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.