Juhtub õnnetus ning mingil põhjusel ei ole sa veel oma murest kindlustust teavitanud. Räägime, millal on selleks liiga hilja.
Teatada tuleks aegsasti
Kindlasti on väga keeruline minna ja oma probleemist rääkida siis, kui leping juba läbi on. Näiteks kui teatad, et midagi juhtus juba mitu kuud tagasi. “Mõistlik on ikkagi võimalikult vara õnnetusest teada anda,” soovitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.
Tähtis on õnnetus võimalikult kiirelt registreerida, tehes kindlustusele kahjuteate. Parandamisega nii kiire ei ole – seda saad teha juba endale sobilikul ajal, leppides remonditöökojaga aja kokku.
Turvalisem on püsida ühes seltsis
Seesugustes olukordades on kõige parem ja turvalisem, kui oled püsinud pidevalt ühes kindlustusseltsis – näiteks kui sinu kasko on If Kindlustuses, siis leitakse lahendus ka juhtumitele, mis toimusid mõni aeg tagasi. “Sest on teada, et sinu auto on olnud pidevalt kaitstud If Kindlustuse kaskokindlustusega,” märgib Kruus.
“Kui aga klient valib igaks aastaks uue kindlustusseltsi ja avastab ühel päeval sõidukilt mõned kahjustused, on palju keerulisem selgeks teha, millal need kahjustused täpsemalt tekkisid.” Nii võib sattuda olukorda, et vana kindlustusselts ei saa kahju hüvitada ja uuel pole alust hüvitamiseks, kuna see kahjustus võis tekkida juba mõnda aega tagasi.
Kui sul veel kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad oma sõiduki kaskokindlustuse hinda arvutada siin.