Kaskokindlustus tasub teha siis, kui soovid end kaitsta ootamatult tekkivate kulude eest. Olgu tegemist avarii, tehnilise rikke või vargusega. Kuid mitte kõiki sõidukeid pole niisama lihtne kaskoga kindlustada ja mõne sõiduki puhul polegi see üldse võimalik. Mis siis teha?
Kaskokindlustus on vabatahtlik autokindlustus, millega hüvitatakse sõidukile tekkinud kahju siis, kui põhjustad avarii ise või juhtub autoga mõni muu õnnetus, alates vandalismist kuni võtmete kaotamise, asendusauto võimalusega remondi ajal või 24/7 Autoabi teenuseni välja.
If Kindlustuse andmetel on kõige sagedasemad kaskojuhtumid auto klaasikahjud. Tihti on ka juhtumeid, kus auto sõidab seisvale objektile otsa, pargitud autot on vigastatud või on toimunud kokkupõrge teise sõiduki või metsloomaga.
Registreerimata ja vanu sõidukeid kindlustada ei saa
Kaskokindlustuse saavad sõlmida kõik, olenemata juhi vanusest ja sõidukogemusest, küll peavad sõiduki puhul olema täidetud teatud tingimused.
Üheks põhiliseks tingimuseks on, et sõiduk peab olema registreeritud Maanteeameti liiklusregistris. Liikluses kasutatav sõiduk tuleb registreerida viie tööpäeva jooksul pärast sõiduki Eestis kasutusele võtmist, üldjuhul pärast sõiduki riiki sissetoomist või tollivormistamist.
Samuti peab auto olema uuemapoolne. Erinevatel kindlustusseltsidel on see eapiir erinev, kuid If Kindlustus sõlmib kaskokindlustuse autole, mis on alla 25 aasta vanune ja tehniliselt korras ning vigastusteta.
If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja ütleb, et kaskokindlustuse sõlmimisel tekib probleem nende autodega, mis varem on täielikult hävinud või avariis kasutuskõlbmatuks muutunud.
Ka uunikumidega on keerulisem olukord, sest neid on tavapärase kaskokindlustuse vaates raske kindlustada. Uunikumide puhul on kahjukäsitlus väga keeruline, nende parandamine ei ole lihtne ja väga raske on leida varuosi või parandajaid.
Piiroja lisab: “Teatud erandid on nende sõidukite puhul siiski võimalikud.” Samuti pole võimalik kaskoga kindlustada ralliautosid, kuid välismaistes kindlustusseltsides olevat siiski mõned variandid olemas.
Mida teha, kui kaskokindlustust teha ei saa?
Mida siis teha, kui sinu sõiduk ei kvalifitseeru, kuid on siiski kindel soov seda kaskoga kindlustada? Piiroja soovitab kindlustusseltsiga suhelda ja läbi rääkida, kas ja mis tingimustel oleks sõidukit ehk siiski võimalik kindlustada.
If Kindlustus pakub nelja erinevat kaskopaketti, mida valida vastavalt auto vajadustele, vanusele ja oma soovile. Lisaks saab valida kasko omavastustuse, kas 100, 200 või 300 eurot.