Ohutussaared, möödapõiked, teemärgistused ja piirded on suure lume all, aga kes vastutab õnnetuse korral?

Talv on liikluses üks ohtlikumaid aastaaegasid.Foto: Shutterstock

Libedad teed, suured lumehanged ning kiirelt muutuvad olud – talv on liikluses üks ohtlikumaid aastaaegasid. Kes vastutab aga õnnetuse korral siis, kui sõidad otsa lumekuhja alt välja ilmunud teepiirdele, -märgistusele või ohutussaarele?

“Kaskokindlustuse olemasolul hüvitab kahju kindlustus ning kliendi tasuda jääb omavastutus,” ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus. 

“Tee hooldajalt on siin ilmselt keeruline kahju hüvitamist nõuda – isegi kui sündmuskohast on tehtud pildid või on olemas mingisugune muu tõendusmaterjal, tekib küsimus, milline on autojuhi enda vastutus teel liikudes,” selgitab Kruus. 

Seetõttu ei ole siin võimalik anda kõigi olukordade kohta käivat juhist. Kuid ükskõik, mis õnnetus peaks juhtuma, tasub igal juhul sündmuskohal fotod teha ning pöörduda oma kindlustusseltsi poole. Seal selgitatakse välja, miks õnnetus toimus ning kes on lõpuks põhiline vastutaja. 

Nagu juba selgus, siis kaskokindlustus saab aidata omanikku selliste juhtumite puhul. Oma kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.