Liikluskindlustuse statistikast selgub, et 2022. aastal juhtus Eestis keskmiselt 102 liiklusõnnetust päevas. Aga millises piirkonnas juhtub kõige rohkem õnnetusi ja mida saab autojuht teha, et riske maandada?
5,9 protsenti tallinlastest teeb aasta jooksul avarii
If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg märgib, et nende kahjujuhtumitest üle 50 protsendi leiab üldjuhul aset Tallinnas ja Harjumaal. Mis on ka loogiline, sest tegemist on piirkonnaga, kus elab kõige rohkem inimesi ja ka liiklus on tihedam.
Ifi statistika järgi teeb aasta jooksul 5,9 protsenti Tallinna autoomanikest avarii.
Ka politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov nendib, et liiklustihedus mõjutab liiklusõnnetuste arvu maakondades ning seetõttu ongi neid enim Tallinnas ja Harjumaal.
Hiidlased võivad vabalt võtta
Millises piirkonnas on kõige ohutum liigelda? Tuleb välja, et Ifi klientidest on kõige eeskujulikumad hiidlased – Hiiumaal põhjustab liiklusõnnetusi ainult 1,78 protsenti elanikest.
Kas Tallinnas on siis kõige ohtlikum ja Hiiumaal kõige ohutum? Päris nii see pole. Narvas on liiklusõnnetusse sattumise oht 6,6 protsenti ehk ligi kolm korda suurem kui Hiiumaal ja pea protsendipunkt suurem kui Tallinnas. Märkimisväärne on see oht ka Kohtla-Järvel.
Kui ilm on halb, siis sõida bussiga!
Liiklusohutus sõltub meist kõigist – iga autojuht saab anda oma panuse liiklusõnnetuste vähendamisse. Reet Veilberg annab selleks mõned soovitused:
- Suuremates linnades tasub eelistada ühistransport (eriti Tallinnas, Narvas ja Kohtla-Järvel)
- Mõistlik oleks vältida liiklemist tipptundidel
- Alati tuleb valida teeoludele vastav kiirus
- Halbade ilmastikuolude korral jätta sõit ära
- Sõidu ajal ei tohi tegeleda kõrvaliste tegevustega
Suurema turvatunde tagamiseks tasub lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele sõlmida ka kaskokindlustus. Rohkem infot Ifi kaskokindlustuse pakettide kohta leiab siit.