Tihedas liikluses võib tulla ette igasugu õnnetusi ning ka kokkupõrge väiksema liiklusvahendiga, nagu näiteks tõukeratas, võib jätta autole mõlgi või kriimu, mille eemaldamine läheb kindlustuseta kalliks maksma.
Kasko tuleb sulle appi
Kui satud liikluses olukorda, kus tõukerattur sinu autole otsa kihutab ning seda mõlgib või kriimustab, tuleks võtta ühendust enda kindlustusfirmaga. Kaskokindlustus tuleb sulle sellises olukorras appi ning saad oma auto kerge vaevaga korda.
If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus sõnas, et kui elektritõukeratas põrkab autoga kokku või lihtsalt sõidab parkivale autole otsa, siis igasugune plekimõlkimine võib osutuda äärmiselt kulukaks. Kui autol kaskokindlustust ei ole, siis tuleb omanikul auto enda kuludega remontida. Omanik võib kulud välja nõuda kahju põhjustanud tõukeratturilt, kuid see võib osutuda keeruliseks.
Kindlasti tasub tutvuda ka täpsemalt Ifi kaskokindlustuse tingimustega ning vajadusel saab alati ka infot küsida kodulehe vestlusaknas või helistada kindlustustelefonil 777 1211.
Õnnetuse korral saab kaskokindlustuse klient kasutada ka tasuta 24/7 Ifi autoabi, mis kehtib muuhulgas ka teistes Euroopa Liidu riikides. Abi saamiseks tuleb helistada samuti numbril 777 1211 ning If päästab su hädast välja.
Ka ise annab nii mõndagi liiklusõnnetuste ärahoidmiseks ära teha, seda nii autojuhi kui ka tõukeratturi poolt. Kui märkad enda lähedal sõitvat tõukeratturit, kes läheneb näiteks ülekäigurajale, on mõistlik eriti tähelepanelik olla. Sama kehtib mõistagi ka tõukeratturitele, autojuhile tuleb aegsasti anda märku oma soovist teed ületada ning ka teede ristumiskohtades on mõistlik olla tähelepanelik ja veenduda ohutuses.