Jeremy Clarkson: suurim Range Roveri fänn… maailmas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Jeremy Clarkson Foto: Stefan Heunis (AFP)

Nädalapäevad tagasi postitas Jeremy Clarkson ühismeediasse pildi, mille allkiri teatas: “Jah. Ma olen pärast suvepuhkust tagasi tööl.”

Fotol oli sülearvuti, kohvitops, paberid, lugemisprillid ja õlakott. Mis olid kõik tumesinise Land Rover Discovery kapotil.

Mõned aastad tagasi kirjutas Clarkson Top Geari ajakirja veergudel, et kui ta läheb koos James May ja Richard Hammondiga tuurile, nõuab ta, et kus iganes maailma nurgas nad ka pole, sõidavad nad Range Roveriga. Sest see on kõige mitmekülgsemalt võimekam ja seetõttu parim auto üldse.

Clarkson ei teinud tühje sõnu. Kui temaaegse Top Geari või The Grand Touri võttemeeskonna masin on kaadrisse sattunud, on see enamasti tõepoolest Land Roveri toodang. Tõsi, mitte alati Range Rover, vaid ka näiteks Land Rover Discovery.

Jeremy Clarksoni kiindumus Range Roverisse on hästi teada. Sedasama ajakirjaartiklit, mis on muide praeguse mudeli arvustus, alustab ta lausetega: “Mitte keegi pole uue Range Roveri kommenteerimiseks paremini kvalifitseeritud kui mina. Ma oman vana mudelit ja sama käib enam-vähem kõigi mu sõprade kohta.”

Clarksoni suhtest Land Roveri margiga annab aimu ka see, kui sageli on mõni selle mudel tema saadetesse sattunud. Näiteks siin sõidab ta Land Rover Discoveryga autoga seni vallutamata Šoti mäe tippu…

Siin püüab Range Rover Spordiga tanki sihiku eest eemale hoiduda…

Siin sõidab hirmvõimsa, ülelaadimisega Range Roveriga…

Ja siin näitab saatevälises kaadris, mis peitub tema isikliku Range Roveri pagasnikus.

Ning kui kuldsele kolmikule anti ülesanne leida endale Boliivia kasutatud automüügisaitidelt “soovitatavalt nelikveoga” auto, siis oli Clarksoni valik teadagi mis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.