Kes on Land Roveri jaoks hindamatu väärtusega Huey?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tähe- ja numbrikombinatsioon HUE 166 omab Land Roveri ajaloos erilist tähendust. 400-le viimaste seas ehitatud Land Rover Defenderile pandi see esitiivale ja istmetele.

Miks, te küsite? Asi on väga lihtne: HUE 166 on maailma vanima, kerenumbrit 1 kandva Land Roveri numbrimärk.

Just nimelt “on”, sest HUE 166, tuntud ka kui Huey, elab hindamatu väärtusega auto kohta tänaseni aktiivset elu. Teda võib ikka ja jälle näha üritustel ise sõitmas ning selle rooli on usaldatud aja jooksul mitmeidki inimesi, näiteks ajakirjanikke. Lõppude lõpuks on Land Rover ikkagi vastupidav maastur, mida ei pea vati sees hoidma.

Huey vägesid juhtimas

Eelnev seletab, miks üks kolmest Defenderi viimasest eriseeriast, nimega Heritage Edition, sai endale mustad ruudud, mille sisse on valgete tähtede ja numbritega kirjutatud too HUE 166 – see on viide kõige esimese Land Roveri numbrilauale. Kõik 400 Heritage Editioni eksemplari võõbati ka helerohelist värvi. Seegi oli viide pärandile, mida “heritage” ju eesti keeles tähendabki.

2016. aasta alguses tehasest välja veerenud kõige viimane Land Rover Defender oli just Heritage Editioni mudel. See kandis tänapäevast briti numbrimärki H166 HUE.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.