Sylvester Stallone ja ulmeline ettekujutus: selline näeb välja Land Rover aastal 2139

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: pschleut (Wikipedia)

121 aasta pärast on Land Rover ainus endiselt eksisteeriv automark. Kuid seda juhul, kui 1995. aasta ulmefilmi “Judge Dredd” stsenaarium peaks päris elus täide minema.

Samanimelise koomiksi põhjal valminud “Judge Dredd” ei kellegi muu kui Sylvester Stallone’iga peaosas on tüüpiline linateos düstoopilisest maailmast, kus megalinnades lokkab kuritegevus ning anarhia ootab korrakaitsjatelt pisematki libastumist, et võim enda kätte haarata. Kui uskuda kriitikuid, siis on too film liigagi tüüpiline, karjub originaalse materjali järele. Seda peetakse Stallone’i üheks viletsamaks tööks.

Ent võibolla üks huvitavamaid filmi sisse kirjutatud nägemusi puudutab autosid. Nimelt näeb stsenaarium ette, et aastal 2139 on ainus veel funktsioneeriv autotootja Land Rover, kes toodab City CAB nimelist sõidukit. Masina ninale on aga sõnaselgelt kirjutatud “Land Rover” ning külgedel on näha tuttavlikku rohelist ovaali.

Land Rover ehitas filmi tarbeks 31 City CAB-i, kõik täiesti sõiduvõimelised. Aluseks võeti Suurbritannia kaitsejõudude tarbeks ehitatud veoauto Land Rover 101FC, millest me äsja kirjutasime.

Mitmed City CAB-id on tänaseni heas korras ning suurematel Land Roveri näitustel väljas.

1995. aastal, enne “Judge Dreddi” linastumist, tegi põnevast masinast loo ka toona veel vana formaadi järgi toodetud “Top Gear”. Pange tähele, et selles klipis räägitakse aastast 2205. Nähtavasti otsustasid filmitegijad viimasel hetkel XXIII sajandist tagasi hüpata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.