Video: hinnatud asjatundja lahkab eelmist Range Roverit

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Harry Metcalfe on huvitav mees. Lisaks sellele, et ta on – nagu inglased ütlevad – old money, on ta ka kirglik autoentusiast.

Kaasentusiastid tunnevad teda ajakirja Evo asutaja ja pikaaegse peatoimetaja, praeguse Jaguar Land Roveri erioperatsioonide osakonna (special vehicles operation ehk SVO) nõuniku ning autokollektsionäärina, kes tutvustab enda või kelleltki laenatud põnevaid autosid oma YouTube’i kanali Harry’s Garage videotes.

Tavaliselt on Metcalfe’i “subjektiks” mõni uus või vana sportlik auto. Lisaks ülimalt laialdastele kogemustele ja teadmistele ilmutab ta ülevaadetes oma inseneriharidust.

Ent peale eeltoodu on Harry Metcalfe ka kahe jalaga maa peal inimene, kes peab farmi ja teab raha väärtust. Seetõttu on ta viimasel ajal kasutanud oma peamise sõiduvahendina pruugitud peast ostetud eelmise põlvkonna Range Roverit, mille põrandat katavad paksud kummimatid.

Range Roveritega on Metcalfe’il kogemusi küll ja veel. Kaheksakümnendate lõpust alates on tal olnud neid kaheksa tükki, nende hulgas uuena soetatuid.

Seepärast tegi ta Harry’s Garage’i video ka oma igapäevaliikurist.

Tavapärasest veelgi põhjalikumast tutvustusest saab tehasekoodide keeles L322 mudeli kohta palju kasulikke teadmisi. Millist mootorit ja rehve Harry Metcalfe niisuguse Range Roveri puhul eelistab? Millistele kohtadele tuleb autot pestes tähelepanu pöörata, et üldiselt korrosioonikindel masin roostetama ei hakkaks? Kas kaheosalise tagaluugi alumine osa kannatab peal seismist? Miks tasub kiiptuuninguga eksemplaridest mööda vaadata? Metcalfe annab neile ja mitmele teisele küsimusele videos vastuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.