SEAT

Varsti ka sinu autos? Seati tehases hakatakse tootma uusi Volkswagen Grupi käigukaste

Uus MQ281 käigukast.Fotod: Seat.

Üks Hispaania brändi kolmest tootmistehasest on hakanud tootma Volkswagen Grupi uut käigukasti MQ281. Seda uut kuuekäigulist käigukasti hakkavad kasutama Seat, Volkswagen, Audi ja Škoda ning kokku suudetakse seda aastas toota 450 000 tükki.

Uue käigukasti tootmise usaldamine Seatile on Volkswagen Grupi poolt selge märk sellest, et Seat on viimastel aastatel suutnud tunduvalt efektiivsust ja produktiivsust suurendada. Barcelona lennujaama lähistel asuvas tehases toodetakse kõik alumiiniumist osad, käigud ja võllid ning pannakse käigukastid ka kokku ja testitakse. 2018. aastal toodeti Seat Componentes tehases pea 700 000 MQ200 mudeli käigukasti ning eksporditi 56% kogutoodangust.

Seati tootmise ja logistika asepresident Dr. Christian Vollmer ütles, et Seat Componentes tehas on võtmetehaseks nii Seatile kui ka Volkswagen Grupile. “Uue käigukastiga saame tootmismahte suurendada isegi 3500 ühikuni päevas, seades sedasi tehase verstaporstiks efektiivsuse, produktiivsuse ja kvaliteedi osas. Lisaks sellele vähendab MQ281 käigukast autodes iga kilomeetri kohta 3g CO2 võrreldes teiste sarnaste käigukastidega,” sõnas ta.

Seat Componentes tehas on üks üheksast Volkswagen Grupi tehasest, mis keskendub käigukastidele. Teised on veel Kasseli (Saksamaa), Vrchlabi ja Mladá Boleslavi (Tšehhi), Córdoba (Argentiina) ja Antingi, Daliani, Tianjini ja Changchungi (Hiina) tehased. Componenteses töötab kokku üle tuhande töötaja ning selle pindala on 155 000 ruutmeetrit.

Päevas toodetakse äsja optimiseeritud tootmisliinidega tõesti maksimaalselt 3500 käigukasti, mida on 300 võrra enam kui enne MQ281 tootmise alustamist. Samuti ehitatakse tehases MQ200 käigukaste: kokku on aastane tootmismaht 800 000 kasti.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.