Kindlustuspettuse all peavad kindlustusseltsid ja Liikluskindlustuse Fond (LKF) silmas palju enamat, kui mingi põllurallika mahavõtmist liiklusregistrist, et säästa mõnikümmend eurot liikluskindlustuse maksetelt. Õige kindlustuspettur üritab LKF-ilt või oma auto kaskokindlustajalt alatult välja kavaldada vahel isegi kümneid tuhandeid eurosid. Selleks valetatakse juhtunud avarii asjaolude kohta või räigemal juhul suisa lavastatakse liiklusõnnetusi otse maanteel, löömata risti ette isegi enda tervisega riskimise ees. Kindlustajate kogemuse põhjal on petised kohati lausa imetlusväärselt loomingulised, aga paljastatakse sellele vaatamata.
Kaheksa valetajat korraga
Näiteks Ingesele andis äsja valetunnistusi tervelt kaheksaliikmeline noortesalk, et kraavi kummuli keeratud džiibi eest kätte saada kindlustusraha, IF aga ajas ühe uue BMW jälgi, mille kohta omanik rääkis täiesti uskumatu loo, mis olevat rullunud lahti Lätis ja Venemaal. Miks selliste juhtumite arv viimasel ajal aina kasvab?
Kõigist kindlustuskelmustest moodustasid poole pettused vabatahtliku sõidukikindlustuse ehk kaskoga, nendib kindlustusseltside liidu aastakokkuvõte. Neid avastasid seltsid mullu 239. Liikluskindlustuse pettusi oli 80 ringis ehk 16% kõigist kelmustest.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 16, august 2023
Kõik selle ajakirja lood