Aastaks 2024 toob Ford turule seitse uut elektriautot

Aastaks 2024 on Fordil valikus üheksa elektriautot, millest seitse on alles turule saabumas. Pilt: Ford

Fordil on käsil agressiivne mudelivaliku elektrifitseerimine. Nii sõiduautode kui ka tarbesõidukite vallas on autotootjal plaanis tutvustada seitse uut täieselektrilist masinat, seda tänu tehnoloogia jagamiseleVolkswageniga.

Rohkete uute elektriautodegakaasneb ka uus Fordi sisene osakond nimega Ford Model E. Peale lähiajal saabuvate mudelite plaanib Ford aastaks 2035 müüa ainult elektriautosid. Sarnaseid lubadusi on teinud ka mitmed teised autotootjad.

Esimene elektriauto, mis järgmisel aastal saabub, on Volkswagen ID.4 baasil ehitatud sõiduk, asetsedes mudelivalikus Ford Mustang Mach-E elektriautost sammukese allool. Ametlikult kirjeldab Ford seda keskmise suurusega crossoverina, seega võib oodata midagi kompaktse linnamaasturi sarnast.

Aastaks 2024 on Fordi sõiduautode mudelivalikus neli elektriautot

Teine uus mudel saab olema sportlik linnamaastur ja on samuti ehitatud Volkswageni elektriautode MEB platformile. Autocar pakub, et tõenäoliselt võib tegemist olla kupeeliku kerestiiliga elektrilise linnamaasturiga, mis baseerub Volkswagen ID.5 tehnoloogial.

Kolmas mudel on aga pisut tuttavam. Ford Puma kompaktsest linnamaasturist tuleb müüki ka täiselektriline variant, mida müüakse eraldi mudelina. Elektriline Puma peaks saabuma 2024. aastal.

Elektrilisi tarbesõidukeid saab olema lausa viis

Tarbesõidukite puhul saame rääkida elektrilistest Transit Custom kaubikust ja Tourneo Custom mikrobussist, mis jõuavad turule järgmisel aastal. Aasta hiljem liituvad ka kompaktsemad Transit Courier ja Tourneo Courier elektrilised mudelid, mis on rahvakeeli “pirukakäru” kerega sõidukid.

Seitsme täiesti uue elektriauto tutvustamisega loodab Ford aastaks 2026 müüa umbes 600 000 elektrisõidukit aastas. Enamus elektrautosid valmistatakse järgmisel aastal avatavas uues tehases Kölnis, Saksamaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.