Audi TT kaob ning see asendatakse E-tron GT väiksema variandiga

Audi TT RS. Foto: Audi
Audi TT RS. Foto: Audi

Audi TT on nägi ilmavalgust aastal 1998 ja esimene põlvkond on juba noorklassiku staatuses ning hetkel ka veel väga kättesaadavas hinnaklassis.

Järgmisel aastal aga lõpetatakse TT tootmine, et asendada see tõenäoliselt elektrilise väikevenna E-troniga, täpsemalt veel GT-ga. Otsuse üle vaieldi ligi 3 aastat ning lõpptulemusena leiti, et pigem on mõistlikum on TT täielikult tootmisest maha võtta, kui hakata sellesse akut arendama.

Audi juhatuse liige Oliver Hoffmann selgitas otsust AutoExpressi vahendusel nii: ”Me tahame oma valikusse lisada emotsioone pakkuvaid autosid ja meil on ka väga häid ideeautosid. Otsene järglane TT-le ei tundunud meile õige lahendusena. Me ei saa lihtsalt öelda, et “teeme elektrilise TT” ehk lühidalt öeldes, akuga TT-d ei oleks lihtne asi.”

Audi allikatest on tilkunud infot, et järglaseks (kuigi mitte otseseks) osutub suurem mudel, sest väikeste autode müüginumbrid on vaikselt languses, eriti veel kahekohaliste autode numbrid. Hetkel on Audi eesmärk luua mini E-tron GT, millel oleks neli ust ning mõeldud ka rivaaliks BMW elektrilisele i4-le.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.