Elon Muski sõnul kaevas Tesla Cybertruckiga endale haua

Foto: Tesla

Tesla investorite kvartalikoosolekul tõdes Elon Musk, et alles valmimisjärgus pikap Cybertruck on valmistanud raskusi, vahendab Autocar.

Vägagi polariseeriva disainiga Tesla Cybertrucki sai esmakordselt näha 2019. aastal ja siis lubati, et klientideni jõuavad esimesed sõidukid 2021. aastaks. Hetkel on sellest tärminist kaks aastat möödas ning peagi algab uus aasta, ent siiani pole Cybertrucki tellimine isegi võimalik.

Tesla võtab jätkuvalt vastu vaid deposiite elektripikapi tellimuste reserveerimise eest, kuid täpsemalt konfigureerida ja tellida seda veel ei saa. Praeguseks pole avaldatud sõiduki hindagi.

“Meil on väga suuri raskusi seeriatootmiseni jõudmisega ja Cybertrucki tootmise kasumlikuks muutmisega,” tõdes Elon Musk investorite koosolekul. “Cybertruckiga kaevasime me endile haua.”

Autocar mainib, et Tesla sõnul on neil miljon elektrimaasturi reserveeringut. See võib tähendada väga pikka ooteaega, kuna Muski sõnul jõutakse tootmisvõimsuse eesmärgini toota 250 000 Cybertrucki aastas alles 2025. aastaks.

Mõni aeg tagasi avaldas Tesla sotsiaalmeedias esimese pildi, kus Cybertruck on tehases ümbritsetud ettevõtte töölistega. See ilmselgelt pani spekuleerima ja andis lootust, et pikapi tootmist on lõpuks alustatud, kuid siiani pole autotootja kinnitanud, millal võiksid esimesed kliendid oma sõidukid kätte saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.