Fotod: käisime suvel müügile jõudvat sportlikku Cupra Tavascani vaatamas

Cupra Tavascan.Autogeenius

Auogeenius käis Riia autonäitusel, mille tõmbenumber oli uue sportliku Cupra elektriauto esmaesitlus – kate tõmmati uuelt Cupra Tavascanilt.

Tegemist on enam-vähem Volkswagen ID.4 mõõdus kupeemaasturiga. Sellest tuleb kaks versiooni: 250 kW VZ ja 210 kW Endurance. Neist leebemale lubatakse kuni 570 km sõiduulatust.

Cupra hõikas välja, et Tavascan peaks olema hea näide, kuidas elektriautod ei peagi igavad olema, vaid võivad ka “seksikad olla”. Cupra Soome toote- ja müügijuht Juha Patama märkis lühidas usutluses Autogeeniusele, et kiirendusele lisaks on ka muid aspekte, mis auto juures emotsiooni loovad.

Emotsioon elektriautoga?

“Loeb ka see, kuidas autot juhtida on, milline tunnetus on,” arutles ta. “See on loodud juhile mõeldes, šassii on tugevam. Kuigi leidub ka kiiremaid elektriautosid, siis 5,5-sekundiga “sada” saavutav auto on ikkagi päris kiire.”

Patama sõnul on uus auto mõeldud neile, kes tahavad keskmisest enam, aga kõrgemat hinda maksta ei tahaks. “Cupra ei peagi kõigile meeldima, vaid jääma silma mõnele, kes soovivad autost rohkem kui sõitu punktist A punkti B,” sõnas ta. Kompromissi tehakse tema hinnangul veidi sõidumugavuse või ka praktilisuse arvelt, aga ikka selleks, et välimus ja tunnetus oleks sportlikum.

“Mind üllatas disain,” meenutas Patama esimesi emotsioone. “Nägin mõne aasta eest ideemudelit, kuid tootmisversioon on sellega peaaegu identne ehk vaid kõige hullumeelsemad lisad on ära jäetud. Tavaliselt on ideeauto ja lõppversioon nagu öö ja päev.”

Patama sõnul on tegemist esimese VAG tootega, mis on täielikult Hiina tehases toodetud, aga müügil Euroopas. “Samas on need autod alati Barcelona peakontoris disainitud,” rõhutas ta. Tavasacn tuleb eelmüüki suvel, esimesed autod peaks tänavale veerema aga septembris.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.