Galerii: Audi A6 Avant e-tron tõestab, et universaalkere ei kao ka elektriajastul

Fotod: Audi

Kahe aasta pärast saab Audi A6 täiselektrilise e-tron variandi, millega kaasneb ka Audi puhul traditsiooniline Avant universaal. Saksa autotootja sõnul on tegemist esimese noobelklassi universaalkerega elektriautoga.

A6 e-troni saabumine ei tähenda aga sisepõlemismootorite kadumist tavalise A6 valikust ning 2024. aastal saabuva auto valikus on lisaks elektrile ka bensiini- ja diiselmootorid.

Hetkel veel kontseptauto staatuses olev Audi näeb ikka väga hea välja. Futuristlik, kuid selgelt Audi Avantidele tüüpiliselt lihtsate joontega universaal. Suuruselt on A6 e-tron Avant väga sarnane praegusele A6 universaalile olles 4960 mm pikk, 1960 mm lai ja 1440 mm kõrge.

Sarnaselt mullu avaldatud A6 e-tron sedaani kontseptautoga, hakkab ka Avant tootmisse jõudes kasutama uut PPE platvormi. Audi ja Porsche ühiselt arendatud elektriautode platvorm saab esimesteks mudeliteks näiteks Porsche Macan ja Audi Q6 e-tron elektrilised linnamaasturid.

A6 e-tron Avanti tehnilisi detaile pole hetkel avaldatud. Küll on aga teada, et valikusse tuleb nii ökonoomsusele keskenduv ühe mootori ja tagaveoline kui ka sportlikum kahemootoriga, nelikveoline variant.

Saksa autotootja sihib väga muljetavaldavat, kuni 700-kilomeetrist sõiduulatust. Laadimiskiirus on kiire 270 kW, mis võimaldab kümne minutiga laadida umbes 300 km sõidulatust. Võimsaim A6 e-tron peaks seisust “sajani” kiirendama alla nelja sekundi seda nii sedaani kui ka Avant variandis.

Autocari sõnul oli vaid mõni kuu tagasi Mercedes-Benzi juhtkonna liige Markus Schäfer hoiatanud, et universaalkerega sõidukeid ootab ebakindel tulevik. Audi näitab aga kindlalt, et nende Avant keredega traditsioon jätkab tugevalt ja stiilselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.