Uuendatud Audi Q4 e-tron saab kiirema laadimise, pikema sõiduulatuse ja muidugi rohkem võimsust

Fotod: Audi

Järgmisel aastal saab Audi väiksem elektriline linnamaastur põhjaliku uuenduskuuri, mis tehakse nii tavalisele Q4 e-tron kui ka Q4 Sportback e-tron kupeeliku katusega mudelitele.

Suurimaks tehniliseks muutuseks on uus tagumine elektrimootor, mis on jõudnud ka sõsarbrändi Volkswagen ID.4 ja ID.5 mudelitele. Tagaveolised Q4 45 e-tron variandid saavad 286 hj (210 kW), sama võimsusega on saadaval ka quattro nelikvedu.

Tippmudeliks saab Q4 55 e-tron quattro, mis on kahe elektrimootoriga, pakkudes kokku 340 hj (250 kW). Kiirendusajad on ühe mootoriga mudelitel 6,6 ja 6,7 sekundit, olenevalt kas valida tagaveolise või quattro variandi ja võimsam variant jõuab “sajani” 5,4 sekundiga. Tippkiiruseks on kõikidel Q4 e-tron variantidel 180 km/h.

Peale suurema võimsuse on uuel tagumisel elektrimootoril parandatud jahutussüsteemi ning muidugi suudab linnamaastur ka kaugemale sõita ühe laadimisega. Väikseima võimsusega tagaveoline Q4 45 e-tron kulgeb ühe laadimisega kuni 562 km (WLTP). Aku mahutavus on 77 kWh ja maksimaalne laadimiskiirus on tõusnud 175 kW-ni, kuid seda vaid nelikveolistel variantidel.

Tehnilise poole pealt on veel vedrustus uuesti seadistatud parema mugavuse, stabiilsuse ja sõiduelamuse jaoks ning valikus on ka sportlikum vedrustuse valik, mis viib auto 15 mm võrra madalamale. Ka auto rooli on tundlikumaks muudetud, et anda linnamaasturile sportlikum tunnetus.

Uue Q4 e-tron puhul oskab auto ise rida vahetada, kui selleks võimalus on ja juht suunatule kangiga selleks märku annab. Valikuline adaptiivne püsikiirushoidja on samuti uuendatud ning oskab ka autot paremini rea keskel hoida.

Huvitavaks uuenduseks on ka lisavarustuses leiduv “character sound”, mis annab elektrilisele linnamaasturile huvitavama sõiduhääle, mis muutub vastavalt kiirusele. Muidugi on heli raske tekstis kirjeldada ja ega seda Audi väga ka ei ürita peale selle, et tegemist on ainulaadne ja loob paremat emotsionaalset sidet juhi ja auto vahel.

Uus Audi Q4 e-tron ja Q4 Sportback e-tron jõuavad turule järgmisel aastal ning nende tootmine leiab aset Brüsseli ja Zwickau tehastes. Hinnakirju pole Audi hetkel veel avaldanud, kuid väikest hinnatõusu võiks eeldada, nagu mudeliuuenduste puhul ikka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.