Honda 0-seeria on uus lähenemine elektriautodele

Fotod: Honda

Las Vegase elektroonikamessil CES avaldas Honda kaks uut elektriautot, mis on esimesed näited saabuvast 0-seeria mudelisarjast. Esimesed tootmisvalmis sõidukid saabuvad järgmisel aastal, aga tootmine algab aasta jagu hiljem.

Honda 0-seeria nimi peaks väljendama autotootja täielikult uut lähenemist elektriautodele, kuna alustatakse nullist ning üritatakse luua midagi uut ja omanäolist. Uus autoperekond on loodud kolme märksõna alusel: peenike, kerge ja tark.

Peenike väljendab parimaid aerodünaamika omadusi, kus kasutatakse võimalikult peenikest platvormi, et luua madalaid elektriautosid. Kerge on üsna iseenesestmõistetav, Honda missioon on kallutada inimeste arvamust, et kõik elektriautod on rasked. Tarkus väljendub Honda kogemuses elektroonika ja tarkvara vallas, et kasutada tipptehnoloogiat autodes ja nende valmistamises.

Uue 0-seeria autode näidetest oli Honda välja toonud kaks ideeautot: üks sedaan ja teine pereauto Space-Hub.

Sedaan on lai, madal ja väga selgelt futuristliku välimusega, millest saab 0-seeria sõidukite lipulaev. Rõhutatud on interjööri ruumikust ja ka lõbusat sõidukogemust. Tehniliste andmete avaldamisel on Honda olnud kitsi, kuid on teada, et auto saab elektroonilise roolisüsteemi (steer-by-wire).

Intervjuus Autocariga on üks Honda disainereid öelnud, et tootmisse jõudva auto disain kattub 90% ideeauto omaga, kuid erilisemad detailid nagu üles avanevad uksed, kaovad muidugi ära. Esiotsas olev suur ekraan võib aga jääda, hetkel kaalub Honda, kuidas seda ära kasutada ja mis infot või graafikat seal kuvada.

Space-Hub on pereauto, milles on ühendatud mahtunversaali ja linnamaasturi elemente. Ilmselgelt on ruumikus sõiduki peamine prioriteet, kuid tähtsal kohal on ka nähtavus ja interjööri paindlik konfigureerimine, et iga kasutaja saaks just sellise laheduse nagu vaja.

Kogu 0-seeria mudeliperekond saab olema globaalne, kuigi müüki alustatakse Põhja-Ameerikast jõuavad autod ka Euroopasse, Aasiasse, Aafrikasse ja Lõuna-Ameerikasse. Uus elektriautode põlvkond saab ka uuendatud Honda logo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.