Honda elektrilises lähitulevikus on kümneid elektriautosid ja osad neist õnneks ka sportautod

Pildid: Honda

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Nagu suur osa autotootjaid panustab ka Honda tulevikus elektriautodele. Nüüd on teada täpsemad plaanid ja õnneks on ka sportauto huvilistele häid uudiseid.

Järgmise kümne aasta jooksul on Jaapani autotootja lubanud investeerida 36,8 miljardit eurot elektriautode ja nende tarkvara arendusse. Kogu arendusosakonna eelarve on pea 59 miljardit eurot.

Kuni 2030. aastani on plaanis tootmisse viia 30 uut elektriautot üle maailma. Muidugi on mõned mudelid eksklusiivselt näiteks Jaapani ja Ameerika Ühendriikide turule, kuid sõidukite valik saab olema kindlasti lai.

Tutvustada kavatsetakse tarbesõidukeid, linnamaastureid ja näiteks ka soodsaid elektriautosid, mida arendatakse koostöös ameeriklastega General Motorsist. Esimene koostöös valminud taskukohasem elektriauto peaks turule jõudma 2027. aastal.

2026. aastal hakkab Honda kasutama oma Honda e: arhitektuuri, mis ühildab endas uue elektrisõidukite riistvara ja tarkvara platvormid. Aastaks 2030 soovib Honda toota enam kui 2 miljonit elektrisõidukit aastas.

Kõike seda silmas pidades ehitab Honda kaks uut elektrisõidukitele pühendatud tehast Hiinas Guangzhou ja Wuhani linnades. Lisatakse ka Põhja-Ameerikasse eraldi elektriautode tootmisliin.

Kirss tordil autoentusiastide jaoks on aga uudis, et saabumas on ka kaks elektrilist sportautot. Hetkel midagi täpset muidugi Honda kinnitanud pole peale selle, et üks on sportauto erimudel ja teine tippmudel. Viimane võib olla potentsiaalselt praeguse NSX’i järglane, täiselektrilisel kujul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.