Ka Opel ja Fiat tutvustasid oma uue põlvkonna elektrilisi tarbesõidukeid

Kuna Stellantise kontserni alla kuuluvad nii Citroën, Peugeot, Opel kui ka Fiat, siis on arusaadav, miks kõikide kaubikuuudised peaaegu ühel ajal saabusid. Prantslaste valikust kirjutasime siin ja nüüd on oma pressiteated saatnud ka Opel ja Fiat.

Opel esitles Combo kompaktsete, Vivaro keskmise suurusega ja Movano suurte kergtarbesõidukite uusi põlvkondi. Igal mudelil on uus välimus ja ümberkujundatud juhiala, samas on elektrilistel versioonidel tootja sõnul jätkuvalt omas klassis parim sõiduulatus. Täpseid numbreid lubati avaldada lähinädalatel. Lisaks teatas Saksa mark, et uus Movano on lähiajal saadaval ka vesinikkütuseelemendiga sõidukina.

Opeli peagi saabuvad kergtarbesõidukid on äratuntavad tänu uuele, kergtarbesõidukitele kohandatud Opel Vizori kujundusega esiosale, mis on juba hästi tuttav Opeli uutelt sõiduautodelt. Vizor ühendab margi embleemi tunnuslike esituledega, luues ühtse visuaali, mis ulatub täielikult üle sõiduki esiosa ühest servast teiseni.

Lisaks väliskujundusele on uue Opel Combo, Vivaro ja Movano interjöörid läbinud edasiarenduse. Värskendatud juhialade tipphetkedeks on uued juhtmevabad Apple CarPlay ja Android Autoga ühilduvad teabe- ja meelelahutussüsteemid, mille värvilised puuteekraanid on kuni 10-tollise diameetriga.

Kolmik on saadaval erinevate pikkuste, kõrguste ja keretüüpidega ning tootja sõnul säilivad senised kaubaruumi mahud, kandevõime ja pukseerimisvõime.

Uute Opeli kergtarbesõidukite tootmine algab 2024. aasta esimeses kvartalis ja esimesed kaubikud jõuavad edasimüüjateni 2024. aasta teises kvartalis.

Fiat Ducatol suurem aku

Üks peamisi uuendusi Fiati sõnul on 2024. aasta E-Ducatole 110 kWh aku lisamine ning uus jõuallikas, mis suudab arendada kuni 200 kW võimsust ja 410 Nm pöördemomenti. Sõiduulatus pole ka Fiat hetkel veel avalikustanud. Laadimissüsteem on samuti täiesti uus, kaks standardset pardalaadijat suudavad vastu võtta kuni 11 kW vahelduvvoolu AC või kiirlaadimiseks kuni 150 kW alalisvoolu DC.

Uus Ducato toob kaasa rea uusi juhiabisüsteeme, sealhulgas pidurdusabisüsteem Full Brake Control System, liiklusmärgituvastus, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus, juhi tähelepanu languse eest hoiatav süsteem Attention Assist ja püsikiirushoidja Intelligent Speed Assist. Nii saavutab uus Ducato 2. taseme isejuhtivuse, mis teeb sellest tootja sõnul oma segmendi kõige turvalisema tarbesõiduki.

Lisatud on ka mugavusvarustust nagu võtmeta sisemine Keyless Entry and Go, elektriline seisupidur, 10-tolline raadionavigatsioonisüsteem, mis on ühendatud elektrisõiduki spetsiifiliste funktsioonidega, ja keskne 7-tolline täisdigitaalne juhiala. Kõigil versioonidel on põhivarustuses tahavaatekaamera koos dünaamilise ruudustikuga.

Sisemus on samuti ümber kujundatud: uus armatuurlaud ja rool, ruumikamad uksepaneelide taskud, automaatne kliimaseade, kõrgetasemelisest kangast istmed ja elektriline roolivõimendi. Lisafunktsioonide hulgas on juhtmevaba laadimine, kaks USB A + C porti seadmetele, keskel paiknev 230-voldine pistikupesa, soojendus esiklaasi kiireks sulatamiseks, digitaalne tahavaatepeegel ja 360° parkimisandurid.

Uus E-Doblò ja uus Doblò

Uus E-Doblò on varustatud roolitaguste labadega regeneratiivpidurduse seadmiseks, kolme sõidurežiimiga (Normal, Eco ja Power) ning soojuspumbaga. E-Doblòt saab tõhusalt laadida 7,4 kW pardalaadijaga ja lisavarustuses pakutava 11 kW kolmefaasilisele laadijaga. Lisaks on E-Doblò saadaval samade keretüüpidega ja sama kaubaruumiga nagu sisepõlemismootoriga versioonidki, sobides nii täitma mitmesuguseid professionaalseid vajadusi.

Mõlemal mudelil on Magic Plug: elektriline pistikupesa, mis vastab mitmesugustele võimsuse vajadustele ja lubab ühendada tööriista, mobiilset töökohta või muid kuni 400 V toitesüsteeme. Tahavaatepeegel Magic Mirror on täiustatud uue digitaalse tahavaatepeegliga, mis kasutab kahte kaamerat, et pakkuda kolme erinevat vaadet. Lisaks on mõlemal mudelil standardvarustuses täielik juhiabisüsteemide komplekt koos võimalusega lisada adaptiivne püsikiirusehoidja koos stoppfunktsiooniga.

Uus Scudo

Täiustatud Scudo võimaldab suurendada kaubaruumi maksimaalseks Magic Cargo funktsiooni abil, kasvatades laadimisala Maxi versioonis maksimaalselt 4,02 meetrini või standardmudelil 3,67 meetrini. Kandevõime on kuni 1,4 tonni ja kaubaruumi maht kuni 6,6 kuupmeetrit

Uus Scudo pakub 10-tollist värvilist puuteekraani, mis võimaldab kasutada GPS-i, DAB-süsteemi ja MP3-mängijat, ning saadaval on ka 4 USB-pesa ja WIFI-ühendus. Lisaks on uue Scudo puhul mõeldud nutitelefonide kasutajatele ja saadaval on Apple CarPlay ja Android Auto.

Täiustatud mootor suudab pakkuda maksimaalset kiirust 130 km/h ning vastab erinevatele läbisõidunõuetele tänu kahe suurusega akudele: 50 kWh aku maksimaalse sõiduulatusega kuni 224 km või 75 kWh aku, mis tagab kuni 350 km maksimaalset sõiduulatust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.