Prantsuse autotootjad vallandasid elektrikaubikute laviini, mudelivalikus ka mikroauto

Citroeni puhul on kaubikuks tehtud ka väike Ami.Citroen

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Stellantise grupi tootjad Peugeot ja Citroën avalikustasid terve rea praktilisi autosid. Kuigi enamik on teada-tuntud “tööloomad”, leiab sealt mõne üllatava mudeli ning uudseid omadusi.

Eelmisel nädalal teatas Renault järgmisel aastal turule saabuvatest uutest elektrilistest kaubikutest. Nüüd tegi ka Peugeot teatavaks, et mudelivalikusse lisanduvad e-Partner, e-Expert ning e-Boxer ning nende bensiinimootoriga vennad. Sihiks on aga Peugeot 2030. aastaks täielikult elektri lainele viia.

Samal ajal tegi nende Stellantise sõsar Citroën samuti teatavaks neli uut sõidukit – Berlingo Van, Jumpy ja Jumper, lisaks aga ka pisike Ami Cargo. Täissuuruses sõidukitest on saadaval nii uuendatud sisepõlemismootoriga kui ka elektrilised versioonid. Esmakordselt lülitatakse valikusse ka automaatkäigukastid.

Valikus vesinik ja automaatkäigukast

Peugeot plaanib hiljemalt 2025. aastast pakkuda kõikidest mudelitest elektriversioone ning saada 2030. aastaks Euroopas sajaprotsendiliselt elektriautode margiks. Sellest sündisid ka e-Partner, e-Expert ning e-Boxer.

Partneri puhul uhkustavad prantslased täisdigitaalse näidikupaneeliga, millele lisandub veel puuteekraan kõigi tänapäevaste mugavustega Android Autost häälkäsklusteni. Mugavust ning tõhusust lisab ka soojuspump.

Partner saab mitu kereversiooni: valida võib 4,4-meetrise 3-kohalise kaubiku ning kuni 5-kohalise 4,7-meetrise pikendatud versiooni vahel. Auto võimsus on 100 kW, maksimaalne pöördemoment 270 Nm ja sõiduulatus kuni 330 kilomeetrit. Valikusse jäävad ka 82 kW bensiinimootorid ning kuni 97 kW diislid. Viimasel võimaldatakse uue lisana 8-käigulist automaatkäigukasti.

e-Expert pakub sarnaseid lisasid, kuid paistab silma üllatuslikult valikusse lisandunud 400-kilomeetrise sõiduulatusega kütuseelemendiga. Sisepõlemismootorite võimekus ulatub 134 kW-ni 2,2-liitrisel HDI diislil. Suur e-Boxer tuleb aga 200 kW elektrimootoriga, mis läbib kuni 420 kilomeetrit. Kandevõime on sel kuni 1,5 tonni.

Mikroautost suure kaubikuni

Sarnase mudelivalikuga kostitab kliente ka Citroën. Selle suurusele vastavad mudelid on Berlingo, Jumpy ning Jumper. Autodest leiab digitaalse tahavaatepeegli täiustatud parkimisabi ja juhiabiseadmetega. Viimaste seas on juhi tähelepanu jälgimissüsteem, liiklusmärgituvasti, rajahoidik, kiiruspiirik, automaatne hädapidurdus ning jalakäijate tuvastus.

Tasub tähele panna, et tavalisel Berlingol on kandevõime Citroëni kinnitusel tonn, elektrilisel aga 780 kilogrammi. Sarnaselt Peugeot’ga saab Jumpyt kütuseelemendiga. Suurim Jumper on ümbritsetud 360-kraadise parkimisradariga ning samuti toob see esmakordselt valikusse automaatkäigukasti.

Kõige suurem üllatus mudelireas on aga mikroauto Ami, millest on tehtud 0,5-kuupmeetrise pakiruumiga Ami Cargo versioon. Võrdluseks saab suurde Jumperisse pakkida 17 kuupmeetrit kaupa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.