Peugeot tutvustas E-Lioni päeval uusi mudeleid ja tulevikuplaane

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Peugeot täiendas elektriautode mudelirivi, kuhu nüüd kuulub 12 elektriautot, sealhulgas 9 sõiduautot.

Prantsuse ettevõte tutvustas ka uue Peugeot e-3008 klientidele mõeldud garantiiprogrammi, mis kannab nime „Peugeot Allure Care“ ja hõlmab kõiki elektrilisi ja mehaanilisi elemente kuni 8 aastaks või 160 000 kilomeetriks.

Garantii hakkab esialgu kehtima Euroopa suurematel turgudel: Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias, Saksamaal, Austrias, Portugalis, Belgias, Madalmaades, Luxembourgis ja Poolas. Balti riikides kehtib hetkel kõikidele Peugeot’ sõidukitele garantii 5 aastat läbisõidupiiranguta.

12 elektrilist mudelit

Täielikult uus elektrisõidukite valik koosneb nüüd järgmistest mudelitest: Peugeot e-208, e-2008, e-308, e-308 SW, e-3008, e-Rifter, e-Traveller, e-Partner, e-Expert, e-Boxer. 2024. aastal täieneb Peugeot’ 100% elektriline valik veel kahe uue mudeliga: e-408 ja e-5008.

9 sõiduauto ja 3 tarbesõidukiga on margil enda sõnul kõigist Euroopa laiatarbeautotootjatest kõige ulatuslikum elektrisõidukite valik.

Peugeot rõhutab ka sõiduulatuse olulisust. Näiteks uus e-3008 võiks ühe akutäiega läbida kuni 700 km, seda muidugi ideaaloludes ja linnasõidul, samas kui uus e-208 annab kindlustunnet 566 km linnasõiduulatusega.

ChatGPT saabub i-Cockpiti

Peugeot hakkab pakkuma ChatGPT tehnoloogiat kogu sõiduautode ja tarbesõidukite mudelirivi ulatuses (enne laiemat kasutuselevõttu viiel pilootturul alates 2024. aasta teisest poolest).

Tuntuim generatiivse tehisintellekti mudel on integreeritud Peugeot i-Cockpitti ja sellest saab OK Peugeot häälassistendi vahendusel kaaslane, kes suudab vastata lugematutele küsimustele mis tahes teemadel.

Generatiivne tehisintellekt võib anda vastuseid konkreetsetele küsimustele, näiteks soovitada linnas vaatamisväärsusi, neid tutvustada ja navigatsioonisüsteemiga kooskõlastatult kohale juhatada, kuid see võib ka reisijatega suheldes teekonda elavdada, andes loovusele vabad käed.

ChatGPT pilootprojektiga alustatakse Prantsusmaal, Suurbritannias, Hispaanias, Saksamaal ja Itaalias.

Roll ringmajanduses

Stellantise lahendustel põhineva tervikliku ökosüsteemi loomine on E-Lioni projekti teine tugisammas. Näiteks uus Peugeot e-3008 koosneb 23% ulatuses taaskasutatud materjalidest, sealhulgas teras ja polümeerid.

Oma eluea lõppu jõudnud sõidukite ringlussevõtu tagamiseks Euroopas on Stellantis loonud Sustainera Valorauto, mis on ühisettevõte Euroopa ringlussevõtu liidri Gallooga. Sustainera Valorauto pakub professionaalidele ja eraisikutele terviklikku lahendust, mis hõlmab sõidukite kogumist ja demonteerimist, elujõuliste osade taastamist, renoveerimist ja turustamist ning materjalide taaskasutust.

Stellantis lõi veel ühe ühisettevõtte, mis on spetsiaalselt pühendunud elektriautode akude ringlussevõtule Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Ettevõte kasutab Orano uuenduslikku vähese süsinikdioksiidiheitega tehnoloogiat, mis võimaldab märkimisväärselt liitiumioonakudest materjale kätte saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.