Uus Peugeot 3008 tuleb esimesena elektrilisena ja väga suure sõiduulatusega

Fotod: Peugeot

Peugeot’ populaarse linnamaasturi 3008 mudelipõlvkond lõpeb peagi, seega oli Prantsusmaa autotootjal ees keeruline ülesanne välja tulla väärilise järeltulijaga. Selline näeb välja uus elektriline E-3008.

E-3008 on esimene Stellantise kontserni auto, mis põhineb uuel platvormil STLA, mis on arendatud ennekõike elektrisõidukite jaoks, kuid mida saab kasutada ka hübriidajamite puhul. Uut 3008-t on plaanis teha ka hübriidi ja laetava hübriidna, kuid seda alles pärast elektrilise linnamaasturi turule jõudmist.

Elektrimaastur saabub kolmes konfiguratsioonis: soodsaim on 210 hj (157 kW) pakkuv esiveoline, sellest järgmine 230-hobujõuline (170 kW) suurema akuga auto ning lõpetuseks kahe elektrimootori ja nelikveoga 320 hj (240 kW) tippmudel.

Nii soodsaim esiveoline kui ka nelikveoline tippmudel saavad 73 kWh aku, millega peaks auto laadimiseta sõitma kuni 525 km (WLTP). Keskmine, 230 hj esiveoline versioon saab aga suurema, 98 kWh aku, millega küünib sõiduulatus 700 kilomeetrini.

Aeg seisust “sajani” on esiveolistel vastavalt 8,7 ja 8,9 sekundit, viimane on küll võimsama variandi kiirendusaeg, aga suurema akuga kaasneb ka rohkem massi. Nelikveoline linnamaastur jõuab “sajani” juba 6,4 sekundiga.

Maksimaalne laadimiskiirus on 160 kW, mis võimaldab laadida aku 20% pealt 80%-ni umbes 30 minutiga.

Olenevalt sõidurežiimist (Eco, Normal, Sport) salvestab auto ka pidurdusenergiat. Kahe mootoriga nelikveolisel on ka eraldi sõidurežiim, mis peaks hakkama saama pisut karmima maastikuga.

E-3008 disaini uuendati täielikult ja auto muudeti kupeelaadseks: fastback-stiilis tagaosa on osaliselt inspireeritud hiljutisest mudelist 4008. Kuigi mõõtmetelt on uus mudel pisut suurem kui praegune (4542 mm pikk, 1895 mm kõrge ja 1641 mm lai, teljevahe 2739 mm), jätavad kiiremini langev tagaosa ja pikem teljevahe autost kompaktsema mulje.

Peugeot’ signatuuri ehk kolme elemendi või triibu kasutamine esi- ja tagatuledes jätkub. Auto esiosas on ka mudeli embleem sarnaselt 308-ga ning tagaosas lisab sportlikku muljet katusest välja kasvav tagatiib ja ka tagaklaasi juurest kerkiv kerejoon. Sujuvamale disainile aitavad kaasa küljeakende peidetud tihendid.

Interjööris haarab pilku Peugeot’ i-Cockpit, mis tippvarustuse korral on üks lai 21-tolline ekraan, mis kuvab nii näidikuid kui ka meediasüsteemi infot. Armatuurlaua keskel, alumises osas on lisaks veel üks puutetundlik ekraan, kuhu saab lisada 10 otseteenuppu vastavalt enda soovile.

Peugeot on maininud, et mitte kuksagil, ei sees ega väljas, pole kasutatud kroomi. Interjööri ilmestavad Peugeot’le iseloomulikud tekstiilid ja matt alumiinium.

Uue E-3008 hinnad avaldatakse novembris, kui elektriline linnamaastur müügile jõuab. Tootmine algab tuleva aasta veebruaris, Peugeot’ Sochaux’ tehases Prantsusmaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.