Kia suure elektrimaasturi sportversioon saab testirajal viimast lihvi

Foto: Kia

Autocari fotograafidele on silma jäänud testsõite läbiv Kia EV9 GT, mis muidugi leiavad aset Nürburgring Nordschleife rajal. Turule jõudes peaks elektriauto olema autotootja võimsaim ja kalleim mudel.

Lõuna-Korea brändi GT-embleemiga sportlikud autod on siiani piirdunud vaid ühe täiselektrilise mudeliga: EV6 GT. Pealtnäha tavaline pereauto, mis omab 585 hj (430 kW) on hetkel võimsaim Kia läbi ajaloo ja selle sõiduelamus on kõike muud kui tagasihoidlik. Sama lähenemine võetakse ette ka seitsmekohalise EV9-ga.

Hetkel 385-hobujõulise (283 kW) kahe elektrimootoriga nelikveoline EV9 peaks seega saama päris piraka süsti lisajõudu, et oma väiksema vennaga tempot pidada. Tõenäoliselt on oodata suuremat numbritki kui EV6 GT-l, kuna EV9 on mitusada kilogrammi raskem.

Nagu kõige sportlikemate mudelitega ikka, on oodata peale rohke võimsuse ka teravamat dünaamikat tänu täpsemale ja jäigemale veermikule ning parematele piduritele, mis aitavad enam kui 2,5 tonnist maasturit kontrolli all hoida.

Autocari lehel olevate piltide peal on näha EV9 GT testautot veel kamuflaaž disainiga, et varjata täpseid kerejooni. Kuid sarnaselt EV6 GT-ga on selge märk võimsamast mudelist erkrohelised pidurisadulad.

Hinna osas võib oodata sarnast tõusu nagu ka väiksema EV6 puhul, kus GT mudel maksab 4000 eurot rohkem, kui sellele eelnev kalleim variant. EV9 on Eestis müügil vaid ühe variandina, mis maksab hetkel 89 990 eurot ja on kalleim Kia, mida osta saab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.