Praktiline ja roheline? Renault tuli välja uue elektriautoga

Prantuse autotootja esitles värkset Traficu kaubikut, mille jõuallikas on sel korral hulga rohelisem. Paratamatult tuleb see aga sõiduulatuses tehtavate kompromissidega.

Kuigi neljakümne aasta jooksul miljoneid sõidukeid müünud Renault Traficu kaubik on vormilt varasemaga äravahetamiseni sarnane, tuksub masina kapoti all sel korral elektriline jõuallikas. Sellest ka täiendus nimele – E-Tech Electric.

Renault’ teatel pole praktilisuse osas mingeid kompromisse tehtud ning masin on jätkuvalt mahukas nii kabiini panipaikade kui kongi osas. Lubatud sõiduulatus jääb aga mudugi võrreldes sisepõlemismootoriga sõsaratega oluliselt väiksemaks.

Jätkuvalt praktiline sõiduk

Trafic lisandub tarbesõidukite valikus juba saada olnud elektrilisele suuremale Masterile ning väiksemale Kangoole. Dimensioonide osas jääb Traficule lai valikuvabadus. Leiab nii 5,48 kui 5,08 meetrit pikad kui 1,97 ja 2,5 meetrit kõrged mudelid. Laadimismaht ulatub 5,8 kuupmeetrist 8,9 kuupmeetrini. Maksimaalne koorma pikkus on 4,15 meetrit. Autole saab peale lastida 1,1 tonni koormat, enda järel veab see aga kuni 750 kilogrmmi.

Sellele lisandub veel 88 liitrit ruumi erinevate panipaikadena kabiinis. Lisaks on kaubikus ka erinevaid praktilisi “vidinaid” – näiteks istmealune suur panipaik ning kirjutuslauana toimiv käetugi istmes. Samuti märgib Renault, et kabiini annab sadades tunnustatud töökodades ka ümber ehitada.

Sõiduulatust tuleb 300 kilomeetrit

Prantsuse autotootja lubab elektri-Traficule uue 52kWh liitiumioonakuga aga 297-kilomeetrist sõiduulatust (WLTP). Ökorežiim piirab sõidukiiruse aga 90 km/h peale ning pigistab akust välja 322-kilomeetrise sõiduulatuse. Võrdluseks sõidab diiselmootoriga Trafic paagitäiega umbes 800 kilomeetrit.

Laadijaid on kaubikul kolm. Ühefaasiline 7 kW laadija sobib koju pistikusse, 22 kW aga avalikesse laadijatesse. Viimane täidab aku 50 kilomeetri läbimiseks vajaliku energiaga 25 minutiga. 55 kW kiirlaadija lubatakse müügile tuua hiljem.

Samas võimaldatakse akule 8-aastast või kuni 160 000 kilomeetrist garantiid. Kui nende tervislik seisund langeb selle jooksul alla 70 protsendi nimiväärtusest, asendatakse need tasuta. Elektri-Traficul on 90 kW ehk 122 hj mootor, mis pakub 245 Nm pöördemomenti.

Easy Link multimeediasüsteem ning telefonirakendus näitavad aku olekut ja laadimise seisu, kabiini eelsoendust, laadimispunkte ning aku laadimise tasemest olenevalt sõiduulatusse jäävaid sihtkohti. L2 suuruse (H1 ja H2 Van, FloorCab ja CrewCab) tellimused avatakse tänavu oktoobris, tarnetega
alustatakse novembris. L1 (H1 Van ja CrewCab) tellimine algab novembris ja tarned detsembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.