Prantslaste kultuskaubik tuleb mugavama ja säästlikumana

Ettevõtteid juba aastaid teeninud Renault Master tuleb uues kuues. Sel korral lisandub kuhjakaupa nutilahendusi.

Olulisi uuendusi läbis ka kabiin. Selles võeti eeskuju sõiduautodest. Ka rool on sõiduautode kollektsioonist ning selle kõrgust ja sügavust saab reguleerida. Automaatversioonidel on nüüd käigukangid roolil, mis avab keskkonsoolil veelgi rohkem ruumi.

Kokku on autos 135 liitrit panipaiku, mis seab selle põlvkonna turuliidriks. Praktilise lisana käib keskmise istme seljatugi kokku kirjutuslauaks, põhjas on ka pesa sülearvuti hoidmiseks ja USB-C-pordid seadmete toiteks.

Selgelt on suure uuenduse läbinud välimus. Lisaks muudeti tagaosa aerodünaamika optimeerimiseks kitsamaks ja tuuleklaas samuti voolujoonelisemaks. Masteri CO 2 heitkogused on selle tulemusel 39 g/km madalamad ja jäävad nüüd alla 200 g/km piiri. Selle aerodünaamika vähendab võrreldes praeguse Masteriga ka elektriliste versioonide tarbimist 20% võrra.

Säästlikumad ajamid

Olenemata jõuallikast veab Master kuni kaks tonni koormat. Diiselmootorid on sealjuures saadaval 105, 130, 150 või 170 hj versioonis. Need tarbivad keskmiselt 1,5l/100km vähem kütust. Ülekannet saab juhtida manuaalkäigukasti või eriti tõhusa uue 9-käigulise automaadiga.

Diislite kõrval on valikus aga ka elekter ja vesinikelement. Esimene saab jõuallikaks 96 kW või 105 kW mootori, mis annab mõlemal juhul 300 Nm pöördemomenti. Väiksema mootori ja aku sõiduulatus on 180 kilomeetrit, suurema mootori ning aku puhul aga 410 kilomeetrit.

Võimsa 130 kW alalisvoolu kiirlaadimisega saab lisada 229 kilomeetrit sõiduulatust 30 minutiga. 22 kW vahelduvvoolu kodulaadija laadib aku 10%-lt täis veidi vähem kui nelja tunniga. Lisaks sellele kavandab Renault tulevikus välja lasta ka vesinikmootori ja kütuseelemendiga.

Palju vidinaid

Juhimugavustest on kaubikule paigutatud dünaamiline pidurduse juhtimissüsteem, mis säilitab sama pidurdustõhususe ja pedaalitaju, olenemata kaubiku raskusest. Samuti käivitab see kiiremini
automaatse hädapidurdussüsteemi (reageerimisaeg jagatakse kahega) ja suurendab
regenereerimist, pikendades elektrisõidukite sõiduulatust.

Lisaks kõigile muudele tänapäevastele juhiabisüsteemidele on standardvarustuses 10 tolline ekraan. Seal võib kuvada erinevaid vidinaid Google’i rakendustest rehvirõhu ja muude lisadeni. Aerovani nime kandev Master tuleb müügile saabuval kevadel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.